Patlamada çocuğunu kaybeden baba: İstemiyorum oğlum şehit olsun

Post date:

Author:

Category:

Beşiktaş’taki patlamada yaşamını yitiren Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Berkay Akbaş’ın babası Salim Akbaş, oğlunun ölümüne, “Yarın çiçek bırakırlar. Başka bir şey yapmazlar. Ben istemiyorum oğlum şehit olsun. Oğlum katledildi” sözleriyle tepki gösterdi.

Hafta sonu gezintisi için arkadaşları ile Ankara’dan İstanbul’a gelen Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi 1’inci sınıf öğrencisi Berkay Akbaş (21), içerisinde bulundukları aracın Vodafone Arena Stadı’nın önünden geçişi sırasında yaşanan patlamada yaşamını yitirdi. Vücuduna isabet eden parça ile ağır yaralanan Akbaş, ambulansla kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

‘BU KADAR BASİT VE UCUZ’

Cenazesini alan babası Salim Akbaş, oğlunun “şehit” olmasını istemediğini belirterek, “19 Yaşında. Tıp Fakültesi 2. sınıf öğrencisi. İstanbul’a Ankara’dan sınav sonrası sadece 2 günlüğüne geldi. Gezmek için geldiler. Tesadüfen taksiyle oradan geçiyorlar. Hepsi bu. Sadece bu. Bu kadar tesadüfi, bu kadar basit bu kadar ucuz. Bunun için şehit. Yok ben istemiyorum oğlum şehit olsun. Oğlum katledildi . Ben başka bir şey demiyorum. Hayali doktor olmaktı. Böyle insanlara yardım etmekti. Ama ben onu cenaze arabasıyla geri götürüyorum şimdi. Twitter’de kayıp ilanı olan çocuk. Terörü sadece lanetlemeyle bitseydi. Yıllardır lanetliyoruz. Yarın çiçek bırakırlar. Başka bir şey yapmazlar. Ben istemiyorum oğlum şehit olsun. Oğlum katledildi” şeklinde tepkisini dile getirdi.

Berkay Akbaş, Gezi direnişinin birinci yıl dönümünde sosyal medya hesabından direniş fotoğrafı paylaşmıştı.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR