PCF: Fransa ve AB sessiz kalmamalı

Post date:

Author:

Category:

PCF açıklamasında, görülmemiş bir ekonomik krizle karşı karşıya olan Türkiye’de Erdoğan’ın Suriye, Irak, Libya ve Doğu Akdeniz’de yayılmacı politikalarıyla öne çıkarttığı vurgulandı. Bu politikalarla içerideki milliyetçi duyguları azdırmayı ve İslamcı-milliyetçi iktidarın başarısızlıklarını gizlemenin amaçlandığı ifade edildi.

Erdoğan’ın Türkiye’de diktatörlüğe direnen tüm demokratik güçlere karşı korkunç bir baskı uyguladığı dile getirilen PCF açıklamasında, 2016 yılından bu yana 150 bini aşkın muhalifin cezaevlerine konduğu hatırlatıldı. Erdoğan’ın 82 HDP yöneticisine yönelik soykırım operasyonları ile barıştan yana olan ve Erdoğan’ı 2015’te azınlığa düşüren HDP’ye yönelik nefretini sürdürdüğü ifade edilen açıklamada, “AKP’nin birçok belediyesini alan HDP’nin belediye başkanları görevden alındı, Selahattin Demirtaş dahil parlamenterleri hapse atıldı. R.T. Erdoğan insan haklarıyla alay ederken, bölgesel barışı tehdit ediyor” denildi.

FRANSA VE AB MAHKUM ETMELİ, KARARLILIKLA YAPTIRIM UYGULAMALI

Fransa ve Avrupa Birliği’nin (AB) yaşananlara kayıtsız kalmaması istenen PCF açıklamasında, “Fransa ve AB, bu tehlikeli rejimi mahkûm etmeli ve kararlılıkla ve de ikircikliğe kapılmadan yaptırım uygulamalıdır” ifadesine yer verildi.

PCF açıklamasında son olarak, Türkiye’deki tüm demokratik güçlerle dayanışma içinde olunduğu dile getirilirken, adalet, demokrasi ve barışın zafer kazanması için HDP’nin yanında olunduğunun altı çizildi.

 

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR