Pentagon: Suriye rejimi Şayrat Hava Üssü’nde kimyasal saldırı hazırlığı yapıyor

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Pentagon Sözcüsü Binbaşı Adrian Rankine Galloway, Suriye rejiminin Şayrat Hava Üssü’nde kimyasal saldırı hazırlığı yaptığını belirtti.

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Suriye rejiminin Şayrat Hava Üssü’nde yeni ve büyük bir kimyasal saldırıya hazırlandığını tespit ettiklerini duyurdu. Pentagon sözcülerinden Binbaşı Adrian Rankine Galloway, yaptığı açıklamada “Suriye rejiminin diğer bir büyük kimyasal saldırıya hazırlandığına dair belirtiler görüyoruz” dedi.

ABD Başkanı Donald Trump’ın 6 Nisan’da kimyasal silahların ABD’nin ulusal çıkarlarını tehdit ettiği yönündeki ifadeleri hatırlatan Galloway, Trump’ın dün akşam bu bağlamda rejime kimyasal saldırı yapması durumunda sonuçlarına katlanacağını açık bir şekilde ifade ettiğini söyledi. Galloway, söz konusu hazırlıkların İdlib kentinin Han Şeyhun kasabasında düzenlenen kimyasal silah saldırısında kullanılan Şayrat Hava Üssü’nde sürdüğünü ifade etti.

Beyaz Saray’dan dün akşam yayınlanan açıklamada, Suriye rejiminin kitlesel sivil ölümlerine neden olabilecek yeni bir kimyasal silah saldırısı hazırlığı yaptığı iddia edilmiş ve böyle bir saldırı durumunda rejimin “ağır bir bedel ödeyeceği” vurgulanmıştı.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR