Piknikten dönen Kürt öğrencilere saldırı

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Kıbrıs Lefke Avrupa Üniversitesi’nde okuyan Kürt öğrencilere dün bir grup tarafından saldırı gerçekleşti. Dünden bu yana okul çevresinde tansiyonun yüksek olduğu belirtildi.

Kıbrıs Lefke Avrupa Üniversitesi’nde okuyan Kürt öğrenciler dün Kalkanlı köyünde yaptıkları dayanışma pikniğinin ardından üniversite kampüsü girişinde ırkçı bir grubun saldırısına uğradı. Piknik dönüşünde kampus çevresinde öğrencileri bekleyen grup, öğrencilere taş, demir çubuk, bıçak ve satırlarla saldırırken, öğrencilerin karşılık vermesi ile kısa süreli çatışma yaşandığı belirtildi.

Kampüs çevresinde olaylara müdahale etmeyen polis öğrencilerin karşılık vermesi ile Kürt öğrencilere müdahale ettiği ve saldırgan guruba karışmadığı belirtilirken, polisin saldırgan grubu uyarması ile grubun okul dışına çekildiği ve burada bir süre bekledikten sonra dağıldıkları aktarıldı.

Öğrenciler, geçen yıl da benzer olayların yaşandığını ve polise neden grubu dağıtmadıkları konusunda görüşme yaptıklarını aktardı. Polisin kendilerine “grubu dağıtmaya yetecek gücümüz yoktu” dediğini belirten öğrenciler, grubun provokasyon peşinde olduğunu söyledi. Polisle yapılan görüşme sırasında polis ile öğrenciler arasında tartışma yaşandığını ve polisin 5 öğrenciyi gözaltına almak istediğini aktaran öğrenciler, dünden bu yana okul çevresinde tansiyonun yüksek olduğunu bildirdi

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR