Pir Celal Fırat: Sıra Alevilere geldi, örgütlenmeliyiz

Post date:

Author:

Category:

Odabaş’ın gözaltına alınmasını PİRHA’ya değerlendiren Garip Dede Dergahı Başkanı Pir  Celal Fırat “Uzun zamandır AKP’ye karşı kim sesini yükseltmeye çalıştıysa bu zulmü yaptılar” dedi. Fırat, ” Zeynel Odabaş ekseninde olsun KHK ekseninde olsun, on binlerce insan gözaltına alındı, sorgusuz sualsiz bir şekilde cezaevindeler. Bu bir insanlık suçudur, kabul edilemez” ifadelerini kullandı.

Sıranın  Alevilere geldiğini belirten Fırat şöyle konuştu:

“Bana dokunmayan yılan bin yaşasın mantığı…İşte artık o yılan Alevilerin kapılarının önünde ve şuan o yılan uyanmış vaziyette.  Çünkü çevrelerinde ısıracak kimse kalmadı. Alevilerin dışında da kimseyi bırakmadılar. Kürtlerin yaşadığı yerleri alt üst ettiler, HDP eş başkanlarını ve milletvekillerini tutukladılar. Adeta aklımızı yemiş gibiyiz.  Böyle bir çılgınlık yaşanıyor Türkiye’de.”

“EZİLENLER YAN YANA GELMELİYİZ”

Garip Dede Dergahı Başkanı Pir Celal Fırat,  Türkiye’de her gün insanların yaşamını yitirdiğine dikkat çekerek, “Kimin canına kıyım yapılırsa yapılsın bunu kabul göremeyiz. Bu anlamda bizlerin bir perspektif belirlememiz ve daha iyi örgütlenmemiz lazım. Bu sıkıntılı dönemden ancak birlikte ve beraberlik ekseninde çıkabiliriz. Alevi, Suni, Türk, Kürt, Çerkez, Ermeni demeden bütün ezilen herkes yan yana gelmeliyiz” diye konuştu.

“BU ZULÜM HERKESİ YİYECEK”

“Bu zülüm herkesi yiyecek gibi görünüyor” diyen Celal Fırat; bu zulümden herkesin zarar göreceğini,  şuanki sisteme oy verenlerin de büyük bir zarar vereceğini söyledi.  Fırat, “Bu acı her yeri sarmalayacak, yaşananlara  gür bir şekilde haykırmak gerektiğini ifade etti.

PİRHA – Semra ACAR

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR