Pir Erdoğan Sezer: Ankara’da yapılacak toplantının amacı asimilasyon

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Alevinet’in duyurduğu Horasan´dan Anadolu´ya Ocakların ve Devrişlerin buluşması adı altında 8 Nisan Pazar günü Ankara’da yapılacak toplantıya bir tepki de Hubyar Ocağı Piri ve ABF Bileşenleri İnanç Kurulu yönetim üyesi Erdoğan Sezer’den geldi. Alevinet’e konuşan Sezer “Ankarada yapılacak toplantının Ocakları ve Dervişleri birleştirip buluşturması değil. Ancak bu ocakların içinin boşaltılıp Asimile edilmesi olarak görmekteyiz” dedi.

“ÇOŞKUN KÖKEL VE YANDAŞLARI TOPLUMDA KABUL GÖRMÜYOR”

Düzenlenen buluşmayı ocakların içini boşaltmak olduğu söyleyen Erdoğan, “Bu organizasyonu düzenleyenlerin geçmişte de diğer ocakları iç çekişmeye itebilmek için yapılan bir asimilasyon hareketi olduğunu diğer horasan kökenli ocaklarımızın pirleri daha önce açıklamaktadır. Bu organizasyonu yapan Yar Doç. Coşkun Kökel ve yandaşlarının Alevi toplumunda Kabul görmeyen kişilikleri ile geçmişte yapmış oldukları güvenç Abdal ocagı üzerine oynanan oyunları ve Alevilerin kutsal günlerinde dergahlarda lokma dağıtma adı altında yapılan faaliyetlerinin Alevi Örgütlerinin bilgisi dışındaki yapılan faalş

yetlerin asimile oyunu olarak görmekteyiz” şeklinde konuştu.

“BUNLARIN TV PROGRAMLARINDA SAATLERCE OLMASI ASİMİLASYONUN KANITI”

Sezer, Alevi yayın organları kapatıldığı şartlarda bahsedilen ekibin saatlerce devlet televizyonunda yer bulması asimilasyonun bir kanıtı olduğunu dile getirerek, “Bizlerin Tv ve yayın kuruluşlarını kapatırken, Alevi örgütlerinin ve cem evlerinin faaliyetlerinin televizyon programlarında yasaklarla karşılaşırken bunların saatlerce ve tv kanallarında yayınlanmasının arkasında yatan bir asimile parmağının olduğunu düşünmekteyiz. Bizlere yer vermeyen tv kanallarının saatlerce bunları yayınlaması ve göstermesi bu davetlerin ve yapılan masrafların Alevilerin helal lokmaları olmadığına inanmaktayız” dedi.

“BUNLARI ALEVİ TOPLUMU HİÇ BİR ZAMAN AFFETMEYECEKTİR”

Horasan ocakları altında birleşmenin devlet tarafından Alevilere karşı yapılan asimilasyon politikalarının parçası olduğunu savunan Sezer,  “Eğer Devlet alevi ocaklarının birleşmesini istiyorsa o zaman cem evlerini ibadet hane olarak tanısın ve bizim sosyal haklarımızı versin. Bizim vergilerimizle imamları finans etmesin kendisini kul hakkından arındırsın. Kendisini alevi olarak Kabul edipte asimile politikasına hizmet eden Bu çalışma içinde bulunan Alevi kökenlilerin toplumuna ihanet etmekte olduğunu bilmelidir. Bunları Alevi toplumu hiç bir zaman atfetmeyecektir. Buraya katılan ocakzade kişilerin kendi nefsi için toplantının yapılan faaliyetlerin içeriklerini bilmedikleri için katılmış olabilirler. Ve Hubyar ocağını temsil etmemektedirler ve Hubyar toplumunun bunun içeriğinden hiçbir bilgisi yoktur. Ve böyle bir çalışmayı onaylamamaktadır. Bizlerin Horasan kökenli Alevi ocakları olarak başkalarının eli ile birleştirilmemize geregi yoktur bizler Hubyar ocağı olarak kardeş ve müsaip ocaklar olarak bir araya gelerek birliğimizi saglayacak güçdeyiz ve bu lokma şovlarına katılmayı ret ediyoruz ve katılan ocakzade dedeleri kınıyoruz” şeklinde konuştu.

Sezer son olarak Alevilerin birliğine vurgu yaparak ” Bizler Mart ayında yapmış olduğumuz ABF Çalıştayında bir araya gelerek birliğimize ve dirliğimize kardeşliğimize iri olmaya diri olarak beraber çalışma kararı aldık ve bu bizlerin yol ikrarıdır” dedi.

 

Hubyar ocagı

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR