Pir Takmaz: Kenan Evren döneminden bile beter

Post date:

Author:

Category:

PİRHA-Kureyşan Ocağı mensubu Pir Hamza Takmaz “Bugün OHAL sürecinde referanduma gidiyoruz. Doğuda yapılan katliamların, baskıların ve zulümlerin yaşanması Türkiye’deki aydınların, yazarların, doktorların içeri alınması Kenan Evren dönemini bize arartır oldu” değerlendirmesinde bulundu.

Kureyşan Ocağı mensubu Hamza Takmaz, Hatırlarsınız 2001’de İran’lı bir gazetecinin açıklaması vardı. İran Şah’ının devrildiği döneme dikkat çekerek Türkiye’deki aydınların, solcuların, Alevilerin ve duyarlı insanların bu aldatmacaya karşı dikkat etmesi gerektiğini belirmişti. O dönem çağdaşlıktan söz eden adam devrim yapacak diye şeriatı getirdi. Şuan Türkiye’ye hakim olan zihniyetin bizi taşıyacağı nokta da böyle bir tehlike barındıyor dedi.

“KENAN EVREN DÖNEMİNİ BİZE ARATIR OLDU”

Günümüz koşullarını 12 Eylül koşullarıyla kıyaslayan Pir Takmaz “Bugün OHAL sürecinde referanduma gidiyoruz. Doğuda yapılan katliamların, baskıların ve zulümlerin yaşanması Türkiye’deki aydınların, yazarların, doktorların içeri alınması Kenan Evren dönemini bize aratır oldu.

Kenan Evren döneminde bile basına bu kadar baskı yapılmamıştı. Ama bugün her tarafta bir baskı ve zulüm var. Bunu özellikle Alevilerin görmesi gerekiyor. Ben çok tedirginim. Herkes kendi çevresinde bir örgütlenme içerisinde olması gerekiyor diye düşünüyorum” dedi.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR