Pirler meclisi Ankara’da toplanıyor

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Türkiye’nin birçok kentinde ‘yola revan oluyor’ şiarıyla yapılan pirler meclisinin 8. bölge toplantısı yarın Ankara’da toplanacak.

Alevi Bektaşi Federasyonu ve Hacıbektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı ve şubeleri ile bu kurumların müsaip kurumları ve cemevlerinde hizmet yürüten pirler, dedeler, analar, baba erenler, dervişler, zakirler, aşıklar, sadıklar, muhiplerin katılımı ile yapılacak olan büyük meclis çalışmalarının 8. Bölge toplantısı Ankara Hacıbektaş Veli Vakfı’nın Dikmen’deki binasında yarın yapılacak.

Türkiye’nin birçok kentinde bu kapsamda  toplantıların ilki İstanbul Alibeyköy Cemevi’nde gerçekleşti. Diğerleri ise Antalya, İzmir, Mersin, Adıyaman, Amasya ve son olarak Erzincan’da yapıldı.

Erzincan’ın ardından yarın ise Ankara’da Hacı Bektaş Vekil Anadolu Kültür Vakfı Genel Merkezi Konferans Salonu’nda yapılacak.

Son olarak 25 Şubat’ta ise Balıkesir Altınoluk’ta gerçekleşecek.

Bu toplantıların ardından Alevi Bektaşi Federasyonu inanç komisyonu öncülüğünde pirler, dedeler, analar, baba erenler, dervişler, zakirler, aşıklar, sadıklar, muhipler “yola revan oluyor” şiarıyla 3-4 Mart’da İstanbul’da bir araya gelerek toplantını sonuç bildirgesi kamuoyuyla paylaşılacak. (S.K)

 

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR