Polis ateş ederek eve girdi!

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Siirt’te yapılan ev baskınlarında bir eve giren özel harekat polisleri, evde 3 çocuğuyla birlikte yalnız olan Vacide Çetin’in kapıyı açmasıyla birlikte ateş açtı. Çetin şans eseri kurtulduklarını belirtti.

Siirt’in merkez Kooperatif ve Çakmak mahallelerinde özel harekatçılar tarafından bu sabah yapılan ev baskınlarında bir kişi gözaltına alınırken, polis bir evde silah kullandı. Sabah saatlerinde Kooperatif Mahallesi’nde Necat Çetin’in evine baskın düzenleyen özel harekat polisleri, içeride silahı ateşledi. Çetin’in evde bulunmadığı sırada yapılan baskını anlatan eşi Vacide Çetin (31), “Sabah saat 05.30 gibi kapıyı çaldılar. Biz uyuyorduk o sırada. Eşim Necat il dışına çıkmıştı. Evde 3 çocuğumla yalnızdık. Kapıyı açar açmaz özel harekat polisinin silahı patladı ve iki kurşun şans eseri bize isabet etmedi. Kapının eşiğine isabet etti. Ben kapının arkasına doğru eğildiğim için kıl payı kurtuldum. Ama kurşunları yere isabet ettiği için taş parçaları üstümüze geldi. Çocuklarım çok korktu. Ben de çok korktum. Hepimiz sabahın o saatlerinde yaşadıklarımızdan dolayı korkup ağladık” diye anlattı.

POLİS DÜĞÜN CD’LERİNE EL KOYDU

Eşinin evde olmadığını polislere söylemesine rağmen polislerin evin her yerinde arama yaptığını belirten Çetin, “Her yeri aradılar. Hiç bir şey bulamadıkları için düğün CD’lerimizi ve içi boş bir flaş bellek götürdüler” dedi.

‘PSİKOLOJİMİZİ BOZDULAR’

Polislerin eve zarar verilmediğine dair bir belge imzalattığını aktaran Çetin, “Okuma yazmam yok. Bana bir belge imzalattılar. Belgenin ne olduğunu sorduğumda evime bir zarar verilmediğine ilişkin olduğunu söylediler. Ben imzaladım, onlara ‘Evime değil ama bize zarar verdiniz. Çocuklarımı korkuttunuz, psikolojileri etkilendi silah sesinden. Benim de psikolojimi etkilediniz. Bize nasıl zarar vermediniz? Bu zarar değil de nedir?’ diye tepki gösterdim” ifadelerini kullandı.

HDP Siirt İl Eşbaşkanı Abdullah Çetin’in babası Tevfik Çetin’in evine de baskın düzenlendi. Çakmak Mahallesi’nde oturan Çetin’in il dışında olduğu öğrenilirken, evde bulunan Ferhat Çetin adlı yurttaş gözaltına alındı. Çetin’in gözaltı nedeni öğrenilemezken İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüğü bildirildi.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR