Polis SES Genel Merkezi’ni ablukaya aldı: 6 gözaltı

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Sağlık Bakanlığı önünde açıklama yapmak isteyen SES üyelerinin genel merkez binasından çıkmasını engelleyen polis, aralarında SES eşbaşkanlarının da bulunduğu 6 kişiyi gözaltına aldı

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası’nın (SES), 29 Ekim günü yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edilen üyeleriyle birlikte Sağlık Bakanlığı önünde yapacağı basın açıklaması öncesi sendikanın Genel Merkezi’nin etrafını saran polis, SES üyelerinin binadan çıkmasını engelledi. SES üyelerine biber gazıyla saldıran polis, aralarında SES Eşbaşkanları Gönül Erden ve İbrahim Kara’nın da bulunduğu 6 kişiyi gözaltına aldılar.

Binadan çıkışlar engellendi

Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışan 460 üyesi ihraç edilen SES, bugün Bakanlık önünde yapacağı açıklama ile ihraç edilen üyelerinin görevlerine iadesini talep edecekti. Ancak basın açıklamasına dakikalar kala polis sendika genel merkezinin bulunduğu binanın önünü kapattı. Sendika yönetimi, yürüyüş yapmayı planlamadıklarını, Bakanlık önünde açıklama yapacaklarını söylemesine rağmen polis çıkışları engelleyeceğini söyledi. Önlüklerini de çıkarıp, teker teker Bakanlık önüne gitmek isteyen SES üyelerinin bu talebine olumsuz yanıt verildi. Ardından polis cop ve gaz kullanarak Genel Merkez önünde sağlıkçılara saldırdı. SES eşbaşkanı Gönül Erden ve İbrahim Kara, sendikanın Örgütlenme Sekreteri Fikret Çalağan ve Mali Sekreter Şinasi Dursun ile 2 sendika üyesi polisler tarafından gözaltına alındı.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR