Polisten avukata ‘Senin kafanı cama gömerim’ tehdidi

0
104

Gözaltına alınan müvekkili Baver Yalçıner’e işkence uygulandığını ve işkenceden dolayı müvekkiliyle görüştürülmediklerini söyleyen Avukat Berivan Turan, görüşmek için gittikleri KOM Şube’de bir polisin stajyer avukata “Senin kafanı cama gömerim” diye tehdit ettiğini belirtti

Bu sabah öğrenilemeyen bir sebepten dolayı Amed’de Kaçakçılık ve Organize Suçlar (KOM) ekibi tarafından gözaltına alınan Baver Yalçıner’in avukatı Berivan Turan, müvekkiline işkence uygulandığını söyledi. Gözaltına alınma sırasında gözaltı aracında işkencenin başladığını ifade eden Turan, Yalçıner’in ailesinin buna tanık olduğunu belirtti. Gözaltı işlemleri sonrası bugün saat 16.00’da KOM Şube’ye gittiklerini aktaran Turan, müvekkilleriyle görüşmelerine izin verilmediğini belirtti. 4 saattir KOM Şube’de müvekkilleriyle görüşlerinin engellendiğini dile getiren Turan, görüşmek için ısrar edince stajyer avukat Ö.İ.’nin bir polis tarafından tehdit edildiğini aktardı.

Polisin stajyer avukat Ö.İ’yi “Senin kafanı cama gömerim” diye tehdit ettiğini anlatan Turan, söz konusu polisin onu sakinleştirmeye çalışan bir meslektaşına “Sinirimi bozma, çek git” diyerek itelediğini dile getirdi. Turan, işkence iddialarını dile getirdiklerinde ise başka bir polis memurunun kendilerine “Polisler de yaralandı” dediğini ve bunun işkencenin yapıldığını kabul etmek olduğunu vurguladı.

Kendilerinin müvekkilleriyle görüştürülmemesinin altında yatan nedenin müvekkillerine uygulanan işkenceyi gizlemek olduğunu ifade eden Turan, yaşanan olaydan sonra kendilerine yönelik tehdidin tutanak altına alınması için beklediklerini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here