PSAKD Ankara Şubesi’nden gericiliğe karşı etkinlik

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Tek adam rejimi, gericilik, diktatörlük ve hilafete karşı etkinlik düzenleyecek olan Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Ankara Şube Gençlik Kolları hazırladıkları videolar ile çağrı yaptı.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Ankara Şubesi Gençlik Kolları, gericiliğe karşı etkinlik düzenliyor.

“Laiklik düşü kuruyoruz, laikliği konuşuyoruz” şiarıyla bir araya gelecek olan gençler, hazırladıkları afişte, “Gericiliğe, diktatörlüğe, hilafete ve ayrımcılığa direneceğiz” ifadelerini kullandı.

19 Şubat günü gerçekleşecek etkinlikte İstanbul Milletvekili Eren Erdem, Veli Saçılık, Oğuz Boran, Grup Günyüzlü, Soreş “Devrim Açıkgöz”, Ersin Perçin, PSAKD Ankara Şube Semah Ekibi, Sinan Özsaygı katılacak.

Cemal Özgür Taşkıran ve Zehra Üstüne’nin sunuculuğunu yapacağı etkinlik Yılmaz Güney Sahnesi’nde saat: 14.30’da başlayacak.

Öte yandan CHP Milletvekili Ali Haydar Hakverdi’nin de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi de hazırladıkları videolar ile gerçekleşecek bu etkinliğe katılım çağrısı yaptı. Çağrıda, “Pir Sultan’ın direnci, Hacı Bektaş Veli’nin hoşgörüsü ile gericiliğe, ayrımcılığa, tek adam rejimine karşı bir olalım. Sen yoksan bir eksiğiz” ifadeleri kullanıldı. (SK)

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR