PSAKD: Bu senaryoyu Madımak Otelinden, Gaziden, Çorumdan, Maraş’tan çok iyi biliyoruz

0
183

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk’un annesi Hatun Tuğluk’un cenazesine yapılan saldırıya ilişkin bir açıklama da PSAKD Genel Merkezi’nden yayınladı. PSAKD Genel Merkezinin açıklamasında cenazenin kendi şubelerinden kalktığı belirtilerek “Bizler bu senaryoyu Madımak Otelinden, Gaziden, Çorumdan, Maraş’tan çok iyi biliyoruz” denildi.

PSAKD’nin açıklaması şöyle :

Yenimahalle Şube Cemevimizde erkanı yürütülen Hatun Tuğluk canımıza yönelik son erkanımız olan sırlama erkanımızı yerine getirirken insanlık tarihinin en karanlık yüzlerinden birine tanık olmanın üzüntüsünü yaşıyoruz.

Canımızın sırlanması sırasında kokuşmuş zihniyetli, karanlık yüzlü, arkalarında karanlık barbarlar, mezarlıkta bulunan Genel Başkanımız, Genel Sekreterimiz, MYK üyelerimiz, ABF MYK üyesi canlarımız, milletvekilleri, Hatun canımızın acılı ailesine ve sevenlerine saldırdılar.

Bizler bu senaryoyu Madımak Otelinden, Gaziden, Çorumdan, Maraş’tan çok iyi biliyoruz.

Yine aynı karanlık takkeli-sakallı ve kendini bilmez barbarlar ellerinde tüm ırkçı-milliyetçi kinleri dillerinde nefret saçan zehirli kelimeleri ile Hatun canımızın cenaze erkanına katılanları katletmeye yönelik saldırılarını gerçekleştirirlerken, orada bulunanların can güvenliğini sağlamakla sorumlu devlet yetkilileri bu barbarları izlemekle kalmayıp, milletvekillerinin telefonlarına cevap vermemiş; Ankara valisi “sataşma” diyerek olayı hafifletmeye çalışmıştır.

Bizler biliyoruz ki bu saldırının sorumlusu, toplumu nefret söylemi ve faşizan uygulamaları ile bölen siyasi iktidardır. Barbarlaşmış, vicdanını yitirmiş, insanlığını yitirmiş alçakların dillerinden dökülenler ise, insanlığımızın geldiği karanlık noktayı göstermektedir. “Ermenileri, Alevileri bu topraklarda istemiyoruz.” diyerek kardeşliğimize, birliğimize, ortak yaşam özlemimize kast etmişlerdir.

Hatun canımızın sırlanmasından sonra mezardan çıkartılması, yaşadığımız topraklarda vicdanın ve insanlığın bittiği noktadır. Yaşananlar bizi derinden yaralamıştır. Herkes bilmelidir ki, Hakk’a yürüyen canımızın sırlanması bizim asli görevimizdir. Hakk’a yürüyen canımızın dili, inancı, etnisitesi, ideolojisine bakmaksızın bizim gözümüzde candır. İnsan olmak, Alevi İnancına sahip olmak, yolun gereğini yerine getirmek bunu gerektirir.

Bizler, yaşadığımız bu vahim olaydan kaynaklı başta Aysel Tuğluk ve ailesi olmak üzere tüm canlarımıza sabırlar diliyoruz. İnancımıza, inancımızın gerekliliklerine ve Hakk’a yürüyen canımıza yapılan alçakça saldırıyı kınıyoruz.

Bu saldırılara ve gerici yobaz barbarlar sürüsüne boyun eğmeyeceğimizi bir kez daha kamuoyu ile paylaşıyoruz…!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here