PSAKD Buca Şube Başkanı Yılmaz: Yaşatmak için açlık grevi yaptık

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

İzmir’de Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) şubelerinin, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edilen eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için Menemen Cemevinde açlık grevi yapan Buca Şube Başkanı Yıldız Yılmaz PİRHA’ya konuştu.

 

KHK ile görevlerinden ihraç edilen akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’nın durumunu değerlerlendiren PSAKD Buca Şube Başkanı Yıldız Yılmaz, “Nuriye ve Semih şahsında ihraç edilen tüm canlarımız için eylemdeyiz“ dedi.

HAKSIZCA İHRAÇ EDİLEN CANLARIMIZ İÇİN GREVDEYİZ

15 Temmuz darbe girişimi sonrası haksızca ihraç edilen canlar için açlık grevinde olduğunu belirten Yıldız Yılmaz, “Sürekli OHAL’i yaşayan ülkemizde KHK’ler ile görevlerinden haksızca alınan arkadaşlarımız adına, sadece Nuriye ve Semih değil tüm haksızca alınan canlarımız için açlık grevindeyiz. PSAKD’nin almış olduğu kararla sembolik olarak açlık grevleri ile kamuoyu oluşturmak, Türkiye’ye anlatmak adına böyle bir greve girdik. Yaşatmak için grevdeyiz“ diye konuştu.

DEMOKRATİK BİR CUMHURİYETTE YAŞAMAK İSTİYORUZ

Yaptıkları bu eylemin ses getireceğini, bir nebze katkı olacağı umduğunu söyleyen Yılmaz, “Bizler demokratik bir cumhuriyette yaşamak istiyoruz. Özgürce düşüncelerimizi ifade etmek istiyoruz. Hiç kimseye asla kötülük düşünmeyen bir felsefeden geliyoruz. Bütün insanlarımızın özgürce, eşitçe yaşaması için elimizden ne geliyorsa yapmaya kararlıyız ve devam edeceğiz.“ diye vurguladı.

ERsin ÖZGÜL/Pirha

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR