PSAKD Elazığ Şubesi üyeleri Ovacık’ta kutsal mekanları ziyaret etti

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) Elazığ Şubesi üyeleri, Aleviler için kutsal kabul edilen yerleri ziyaret etti.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’nin (PSAKD) düzenlediği etkinliğe; Hozat Belediye Başkan Yardımcısı Ali Ekber Şimşek, belediye meclis üyeleri, Ovacık Belediye meclisi üyeleri ve çok sayıda PSAKD üyesi katıldı.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği üyeleri Dersim Ovacık ilçesinde Munzur ve Kırk gözelerini ziyaret ederek kurbanlarını kesip çıralarını yaktı.

“KUTSAL MEKANLARIMIZI HER ZAMAN ZİYARET EDECEĞİZ”

Her türlü baskılara rağmen bu tür etkinliklerin yapılacağını belirten PSAKD Yönetim Kurulu Üyesi Görkem Özdan, “Kutsal olarak kabul ettiğimiz ziyaretlerimize gelmemize türlü türlü bahaneler bularak engellemeye çalışanlar bilsinler ki ne yaparsınız yapın kutsal mekanlarımızı her zaman ziyaret etmeye devam edip dualarımızı yapacağız” dedi.

Özdal, bir süredir dernek binası konusunda sıkıntı çektiklerini ve bu sorunu Esenetepe mahallesinde bir arazi tahsis ederek çözeceklerini, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’nin faaliyetlerine bundan böyle Esentepe mahallesinde devam edeceklerini söyledi.

ŞİMŞEK: BU TÜR ETKİNLİKLERİ DESTEKLEYECEĞİZ

Hozat Belediye Başkan Yardımcısı Ali Ekber Şimşek ise “Bu tür ziyaretler Alevilerin birlik ve beraberlik içerisinde olması için çok büyük önem arz ediyor. Biz Hozat Belediyesi olarak yapılacak bu tür etkinlikleri her zaman destekliyoruz, desteklemeye de devam edeceğiz” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından etkinlik Elazığ Pir Sultan Müzik Grubu’nun deyişleriyle son buldu.

Pirha

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR