PSAKD “İbadethanemize yapılan bu saldırıları unutmayacağız”

0
118

BASINA VE KAMUOYUNA

Evlerimiz işaretleniyor, ibadethanemiz oylanıyor,Cemevimize saldırılıyor.

Bu ülkede Aleviler başta olmak üzere, AKP gibi düşünmeyen, inanmayan, ibadetini onun istediği mekanlarda, zaman ve şekilde yapmayan tüm kesimler hedef gösterilmekte ve tecrit edilmektedir. Bunun son örneğini Sultanbeyli Cemevimize yapılan alçak saldırı ile bir kere daha gördük. Bu saldırı ülkemizde yıllardır sürdürülen ayrıştırıcı siyasetin bir sonucudur. Cemevlerimize ”cümbüşevi” diyen bölücü zihniyetin eseridir. Biz biliyoruz ki ülkemizde ne inançlar ne de halklar arasında bir sorun yada gerginlik yoktur. Bu suni gerginliği yaratan bizzat Diyanet işleri başkanlığı ve mevcut siyasal iktidarın ötekileştirici politikalarıdır.

Diyanet İşleri başkanlığının varlığı tüm inançlara karşı hakarettir.

Siyasal İslamcılık bizzat devletin maaşlı ve profesyonel kadroları ile tüm kamusal alanlardan özel hayata kadar yaşamın olduğu her yere dayatılıyor. Bu işgale karşı gelmek bir yana, onu dillendirmek dahi saldırı ,tehdit, tecrit ve ölüm ile sonuçlanıyor. Pir Sultan Abdal örgütlülüğü bu barbarlığa ve karanlığa bugüne kadar asla boyun eğmedi ve bundan sonra da boyun eğmeyecektir.

Sultanbeyli’de inşaatı yeni tamamlanan Cemevimiz,başta gençlerimiz olmak üzere bilimden, aydınlanmadan yana olan herkesin desteğini ve taktirini almıştır.

Korkuyorsunuz çünkü orada ders çalışma odaları,yemekhane,kütüphane ve Cemevi var. Pir Sultan Abdal Kültür Derneği karanlığa ve yobazlığa karşı en güçlü ve örgütlü mevzimizdir. Güçlenerek çoğalmaya devam edeceğiz.
Bu alçak saldırıyı yapanlara bir kere daha sesleniyoruz;

İbadethanemize yapılan bu saldırıları unutmayacağız. Sizler de tarihin karanlık sayfalarında yerinizi alacaksınız. Yapılan bu saldırının sorumlularının cezalandırılmaları için sonuna kadar sürecin takipçisi olacağız.
Yaşasın Pir Sultan Abdal örgütlülüğümüz…

PİR SULTAN ABDAL KÜLTÜR DERNEĞİ GENEL MERKEZİ

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here