PSAKD’den Özdemir hakkında suç duyurusu

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

AKP iktidarına yakınlığıyla bilinen Türkmen Alevi-Bektaşi Derneği Başkanı Özdemir Özdemir’e suç duyurusu.

Geçtiğimiz günlerde Türkmen Alevi-Bektaşi Derneği Başkanı Özdemir Özdemir, Kanal A’da katıldığı Haber Merkezi programında Alevileri hedef alan konuşması hakkında Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) Genel Başkan Yardımcısı Erol Yeter suç duyurusunda bulundu. Yeter, “Özdemir’in toplumu Aleviler’e yönelik kışkırtmasına izin veremezdik” dedi.

Geçtiğimiz günlerde AKP’ye yakınlığıyla bilinen Türkmen Alevi-Bektaşi Derneği Başkanı Özdemir Özdemir, Kanal A’da katıldığı Haber Merkezi programında Alevileri hedef alan konuşması hakkında Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) Genel Başkan Yardımcısı Erol Yeter suç duyurusunda bulundu.

“BU SÖYLEME İZİN VEREMEYİZ” 

Suç duyurusuna ilişkin ETHA’ya konuşan Yeter, OHAL’le beraber ülkenin giderek kutuplaştığını söyledi. Yeter, “Var olan bir siyasi soykırım mevcut, kendisinin de bir Alevi derneği başkanı olduğunu söyleyen Özdemir, yaptığı konuşmasında Aleviler’i tehdit etmiştir. Toplumu kışkırtmaya çalışarak, Aleviler’e yönelik kin ve nefret söylemlerinde bulunmuştur. Aleviler’e yönelik bu söyleme izin veremezdik. Laik, demokratik bir ülke istiyoruz” dedi.

Reina katliamı sonrası Kanal A televizyonunda Haber Merkezi adlı proğrama katılan Türkmen Alevi-Bektaşi Derneği Başkanı Özdemir Özdemir, “Buradan Alevi STK’lara seslenmek istiyorum. Akıllarını başlarına alsınlar. Bunlar bu devletin paralarıyla kurduruldu. Örtülü ödeneklerden para aldılar. Gücün yanında olmayacaksın, devletin yanında olacaksın. O yalıda oturan Alevi vakıf başkanlarına sesleniyorum. O yalıları başınıza yıkarlar, orada oturamazsınız. O paralarınızı elinizden alırlar, sizi bu Türkiye’de öldürürler” ifadelerini kullanmıştı.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR