PSAKD’ye açlık grevi davası

0
213

204 gündür ihraç edildikleri görevlerine dönmek için açlık grevi yapan eğitimciler Gülmen ve Özakça’ya destek için 1 günlük açlık grevi yapan Pir Sultan Abdal Kültür Derneği yöneticileri ve üyeleri hakkında dava açıldı.

OHAL Kararnamesiyle görevlerinden ihraç edilen ve sonrasında tutuklanan eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın açlık grevi eylemi 204. günde devam ederken, geçtiğimiz aylarda 1 günlük destek açlık grevi yapan Pir Sultan Abdal Kültür Derneği sekreterimiz Turgay Özkan, Basın Yayın Sekreteri ve Gençlikten sorumlu yönetici Sercan Aydoğan, Kültür Sanat Sekreteri Aydın Birkan Özkan, Demokratik Kitle Örgütleri Sekreteri Ercan Aksakal, Sincan Şube yöneticisi Bayram Özkan, Yenimahalle Şube yöneticisi Ayla Han, Yenimahalle Şube üyesi Umut Değirmenci, Ankara Şube üyesi Şenay Keçeci hakkında dava açıldı.

Açılan davaya ilişkin PSAKD Genel Merkezi açıklama yayınladı:

Nuriye ve Semih’in Mücadelesi, Onur ve İnsanlık Mücadelesidir. Sahipleniyoruz, Yanlarındayız!

İçinde bulunduğumuz matem ayında Kerbela’da İmam Hüseyin ve 72 yaren yoldaşını katleden zihniyetin takipçileri yine karanlık yüzlerini gösterdiler.

13 Mayıs’ta Pir Sultan Abdal Kültür Derneğimiz aldığı karar doğrultusunda genel merkezi ve tüm şubeleri ile Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın işlerine iade mücadelesine 1 günlük açlık grevi ile destekte bulunmuştu. PSAKD şubelerimiz bu haklı ve meşru onur mücadlesine sahip çıkarak OHAL ve KHK zulmüne karşı direnme çağrısında bulundu.

13 Mayıs gecesi, Yüksel Caddesinde 1 günlük açlık grevlerini sürdüren Genel sekreterimiz Turgay Özkan, Basın Yayın Sekreterimiz ve Gençlikten sorumlu yöneticimiz Sercan Aydoğan, Kültür Sanat Sekreterimiz Aydın Birkan Özkan, Demokratik Kitle Örgütleri Sekreterimiz Ercan Aksakal, Sincan Şube yöneticimiz Bayram Özkan, Yenimahalle Şube yöneticimiz Ayla Han, Yenimahalle Şube üyemiz Umut Değirmenci, Ankara Şube üyemiz Şenay Keçeci ve bize destek olmak için gelen akademisyenler, duyarlı canlarımızın daarasında bulunduğu 18 kişi zorla ve işkenceyle gözaltına alınmıştı. Ertesi günün sabahında serbest bırakılan canlarımıza 13/09/2017 tarihli Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Bürosu tarafından bir tebligat gönderildi ve ifade vermeleri için savcılığa davet edildiler. Tebligat ellerine ulaştıktan sonra ifade vermeleri için savcılığa gittiklerinde ise haklarında davanın çoktan açıldığını öğrenen yöneticilerimiz ve üyelerimizin yaşadıkları hukuk garabeti adalet sistemimizin geldiği son noktayı açıkça göstermektedir.

O gün bizler oradaydık, evet “Nuriye ve Semih Onurumuzdur” dedik. Çünkü OHAL ve KHK zulmüne karşı bizim tarafımız zalimden yana değil mazlumdan yanadır .Bizler zalimlere boyun eğmeyeceğiz.

Genel Merkez ve Şube yöneticilerimize, üyelerimize ve dostlarımıza açılan davanın takipçisi olacağımızı, Nuriye ve Semih’in taleplerinin talebimiz olduğunu,hak ve hukuk mücadelemizi yılmadan sürdüreceğimizi aynı kararlılıkla bir kez daha ilan ediyoruz.

Ve sözde iddianamenizdeki sloganlarımızı tekrarlıyoruz!

Devletin Alevisi olmayacağız!

Nuriye ve Semih Onurumuzdur!

Emekçiyiz, Haklıyız, Kazanacağız!

Direne Direne Kazanacağız!

OHAL ve KHK Zulmüne Son!

Zalimlere Boyun Eğmeyeceğiz!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here