QSD’den Rusya ve ortaklarına cevap: Karşılık vereceğiz…(YENİLENDİ)

  0
  220

  Rusya ve ortaklarının Dêra Zor’da ki QSD mevzilerine saldırısına ilişkin açıklama yapan QSD Genel Komutanlığı sessiz kalmayacaklarını ve meşru savunma haklarını kullanacaklarını belirtti

  Rus güçlerinin Dêra Zor’un kuzey doğusundaki QSD noktalarına yönelik saldırılarına ilişkin açıklama yapan QSD Genel Komutanlığı, “Teröristlere hizmet eden ve teröre karşı savaşa karşı olan Rusya ve ortaklarının düşmanca saldırılarını kınıyoruz. Sessiz kalmayacağımızı; meşru savunma ve karşılık verme hakkımızı kullanacağımızı vurguluyoruz” dedi.

  QSD Genel Komutanlığı açıklamasında şunları belirtti:

  “Bir süredir Cizre Fırtınası Hamlesi kapsamında güçlerimiz Fırat Nehri’nin doğusundaki halkımızı kurtarmakta ve ilerlemektedir. Rusya ve rejim güçleri Koniko gaz şirketi, Ezba istasyonu ve Nesic Fabrikası’ndaki güçlerimize talihsiz saldırı gerçekleştirmiştir. Uçak bombardımanı ve top saldırılarında bazı savaşçılarımız şehit olmuş, bazı savaşçılarımız da yaralanmıştır.

  Ayrıca ilerleyişimiz, Uluslararası Koalisyon ile koordineli gerçekleşmektedir. Diğer taraftan da başka bir savaşa girmek, teröre ve teröristlere karşı kullanmamız gereken kuvveti harcamak istemiyoruz.

  Teröristlere hizmet eden ve teröre karşı savaşa karşı olan Rusya ve ortaklarının düşmanca saldırılarını kınıyoruz. Sessiz kalmayacağımızı; meşru savunma ve karşılık verme hakkımızı kullanacağımızı vurguluyoruz.

  Rusya’ya halkımıza ve halkımızın kahraman güçlerine karşı düşmanca tutumunu terk etmesi çağrısına bulunuyoruz.”

  Ne olmuştu

  QSD kaynakları; Rus savaş uçaklarının Koniko gaz şirketindeki noktalarını bombaladığını belirtti.

  Dêra Zor’un kuzey doğusundaki Koniko gaz şirketinin bulunduğu alan QSD savaşçıları tarafından 23 Eylül’de özgürleştirilmişti.

  Rus ve Suriye rejim uçakları bir süre önce de Fırat Nehri’nin doğusunda QSD noktalarını bombalamış ve 6 QSD savaşçısı yaralanmıştı.

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here