Rakka’da ilerleyen savaşçılar Sinaa Mahallesi’ni özgürleştirdi

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

QSD savaşçıları, 4 gün boyunca süren şiddetli çatışmaların ardından Sinaa Mahallesi’ni çetelerden tamamen temizledi ve Beyadra Mahallesi’ne girdi

Demokratik Suriye Güçleri’nin (QSD) Rakka’nın özgürleştirme hamlesinde kentin doğusu ve batısındaki ilerleyişi devam ediyor. 4 gündür yoğun çatışmaların yaşandığı Sinaa Mahalesi’nde savaşçılar DAİŞ’e ağır darbe vurdu. Savaşçılar şiddetli çatışmaların ardından Sinaa Mahallesi’ni de özgürleştirdi. DAİŞ çetelerinden tamamen temizlenen mahallede arama-tarama çalışması başlatıldı.

Üç mahallede çatışmalar şiddetlendi

Sinaa Mahallesi’ni özgürleştiren QSD savaşçıları Beyadra Mahallesi’ne girdi. Mahallede çatışmalar başladı. Kentin batısında da şiddetli çatışmalar yaşanıyor. DAİŞ çeteleri 3 noktadan özgürleştirilen Sebahiye Mahallesi’ne saldırdı. Saldırıyla birlikte mahallede başlayan çatışmalar devam ediyor. Aralarında bir çete başının da bulunduğu en az 9 çetenin öldürüldüğü ve 12 çetenin de yaralandığı belirtildi.

Bu arada, QSD savaşçılarının dün girdiği El-Berid Mahallesi’nde ise savaşçıların ilerleyişi sürüyor.

Sebahiye Mahallesi’ne yönelik saldırılar püskürtüldü

Öte yandan DAİŞ çeteleri kentin batısında bulunan Sebahiye Mahallesi’ne üç noktadan saldırı düzenledi. Saldırı QSD savaşçıları tarafından püskürtüldü. Yaşanan çatışmalarda çok sayıda çete öldürüldü, çok sayıda silah ve cephane savaşçıların eline geçti. QSD komutanlarının ilerleyen saatlerde çatışmaların sonucuna ilişkin açıklama yapacağı belirtiliyor.

RAKKA / ANHA

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR