Rakka’da ölen Gezi direnişçisi Kırmızı Fuları kız’ın babası: Yumruklu yıldızlarla kucaklıyorum seni

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Antalya’da Gezi eylemlerine katıldığı gerekçesiyle ‘örgüt üyeliği’nden 98 yıla kadar hapsi istenen Ayşe Deniz Karacagil’in Rakka’da hayatını kaybettiği yolundaki haber babası tarafından da doğrulandı.

‘Destan Yörük’ kod adını alan Karacagil’in, YPG öncülüğündeki Demokratik Suriye Güçleri’ne (DSG) bağlı Enternasyonal Özgürlük Taburu’nda IŞİD’e karşı savaşırken 29 Mayıs’ta hayatını kaybettiğini ETHA duyurmuştu.

Haberi doğrulayan baba Ömer Faruk Karacagil, sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak şunları söyledi: “Canım kızım Ayşe Deniz’i şeriatçı faşist IŞİD’e karşı savaşırken Rakka önlerinde Devrim şehidi olarak yıldızlara uğurladım. Yumruklu yıldızlarla kucaklıyorum seni Devrimci Yolumuzda canım benim.” “ÖYLE YA DA BÖYLE BEDENİM SİZE GERİ DÖNECEKTİR”

Karacagil, Rojava’ya gittiğini anlatan mektubunda, “Böylesi gidişlerde dönüşlere çok yer verilmez ama davam o gün denize ‘bir dilek tut’ deyip verdiğin parayı atarken ben size bir gün geri dönebilmeyi tuttum ve öyle ya da böyle bedenim size geri dönecektir” diye yazmıştı.

Karacagil ve iki arkadaşı 127 gün tutuklu kaldıktan sonra ilk duruşmada tahliye edilmişti.

‘Örgüt üyeliği’ iddiasıyla yargılanan üç gence yöneltilen suçlamalar arasında örgüt sembolü olarak ‘kırmızı fular’ takmaları da yer alıyordu.  

Pirha

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR