Resmen katliama gelmiş…

0
126
HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar: “Normalde o saatlerde 40 kişilik Yönetim Kurulu toplantısı olacaktı. Ancak ertelendi. Burada plan açıktır, açık bir katliamdır. Öyle bir kaç kurşun değil, katil içeride tarama yapmış, kim varsa öldürmek üzere ateş açmış.”
İzmir’de kirli karanlık bir provokasyon sahneye koyarak toplumsal anlamda bir korku iklimi yaratmak isteyen derin güçler genç bir kadını, Deniz Poyraz’ı katletti.
Onur Gencer adlı katil parti binasına girerek Deniz Poyraz’ı katlettikten sonra her yere kurşun yağdırdı ve binayı ateşe vermeye çalıştı. Yakalanan Onur Gencer ifadesinde ” Binada daha fazla kişi olsaydı onları da öldürürdüm” dedi.
Her kesimden insanın kendini güvende ve hoşgörü ortamında hissettiği güzel İzmir üzerinden yükseltilmek istenen tehlikeli oyunun, ayrışma ve çatışmaya hizmet eden bu açık, cüretkâr ve korkunç provokasyon karşısında halkımızı sağduyulu olmaya davet ediyoruz.
Bu katliam amaçlı yapılan saldırı sadece HDP’yi hedef almamıştır aynı zamanda ülkemizdeki bütün toplumsal muhalefeti tehdit, gözdağı ve korkutma amaçlı yapılmıştır. Demokratik değerleri, birlikte yaşama iradesini yok etmek isteyen bu provokatif saldırıyı kınıyoruz.
Yapılan katliam tüm kesimlerin çok dikkatli olması gereken tehlikeli bir sürecin adımlarından biridir.
Deniz Poyraz’ın ailesi ve dostlarına başsağlığı diliyoruz.
Bu organize saldırının arkasındaki karanlık güçlerin açığa çıkarılmasını istiyoruz.
Geçmiş olsun İzmir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here