Riyad’da silah sesleri

Post date:

Author:

Category:

Array

İHA’nın aktardığına göre, Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da hareketli anlar yaşandığı bildirildi.  Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da veliaht prensi Muhammed bin Selman’ın sarayının yakınında silah sesleri yükselmeye başladı. Silah seslerinin yükselmesi Suudi Arabistan’da darbe söylentilerini de beraberinde getirdi.Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da veliaht prensi Muhammed bin Selman’ın sarayının yanında silah sesleri yükseldi.

Jerusalem Post’un haberine göre bazı Arap kaynaklar, ağır silahlı unsurların saraya girdiğini, bunların asker olup olmadığının bilinmediğini ancak saray etrafında askeri hareketlilik olduğunu aktardı.

Aynı kaynaklar Suudi Kralı Selman bin Abdülaziz’in askeri bir hava üssündeki sığınağa götürüldüğünü ileri sürerken, olayın ‘askeri darbe’ girişiminin bir parçası olduğu da iddia edildi.

Suudi yetkili, Kral Selman bin Abdülaziz el-Suud’un olay sırasında sarayda olmadığını söyledi.Haberi daha sonra Suudi Arabistan’ın resmi ajansı da duyurdu. Olaylarda ölü ya da yaralı olup olmadığı hakkında ise bilgi vermilmedi.

Darbe girişimi iddiası

DHA’nın aktardığına göre, Amerikan medyasında yer alan haberlerde Kara Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Alukas Nepils’in başını çektiği bir grubun darbe girişimi olduğu öne sürüldü.

Dubai’deki Wall Street Journal Muhabiri Margherita Stancati ise “Riyad’da darbe olmadı, küçük bir drone (İnsansız Hava Aracı), saraya gereğinden fazla yaklaştı ve vuruldu” açıklaması yaptı.

Suudi yetkililerden ilk açıklama:Drone imha edildi

Suudi yetkililerden yapılan ilk açıklamadaysa olayın Kraliyet Sarayı’na gereğinden fazla yaklaşan bir İnsansız Hava Aracı’nın (İHA) imha edilmesinen ibaret olduğu belirtildi.

Reuters’ın haberine göre Riyad polisi sözcüsü başkent Riyad’da Kraliyet Sarayı yakınlarında bir oyuncak drone düşürüldüğünü açıkladı. Yetkililer herhangi bir yaralanma veya hasar olup olmadığını bildirmedi.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR