Roboskililer: Katletseniz de tutuklasanız da mücadelemiz sürecek

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Adalet arayışlarının 308’inci haftasında bir araya gelen Roboskililer, HDP Milletvekili Ferhat Encu hakkında daha önce verilen ‘örgüt propagandası’ cezasının ‘örgüt üyeliği’ne çevrilmek istenmesine tepki gösterdi
Şirnex’ın (Şırnak) Qilaban (Uludere) ilçesine bağlı Roboski köyünde, savaş uçakları bombardımanı sonucu 34 yakınını kaybeden aileler, adalet arayışlarının 308’inci haftasında yakınlarının mezarı başında bir araya geldi. Kaybettikleri yakınlarının fotoğraflarını taşıyan aileler adına Veli Encu açıklama yaptı.

Sorumlular cezalandırılana kadar…

Adalet taleplerinin haftalardır karşılıksız kaldığını ve verilen sözlerin tutulmadığını belirten Encu, Roboski mezarlığında yaşanan acıya gözünü kulağını kapatanların tüm yargı yollarını da kapatıp, faillerden yana bir tutum içerisinde olduğunu söyledi. Sokağa çıkma yasaklarında yaşamını yitiren sivilleri hatırlatan Encu, “Bu acıların sorumluları cezalandırılmadıkça acı da öfke de hep taze kalacak ve asla unutulmayacak. Ülkenin yarısı kayıpların mezarı ile kaplı. Faili meçhullerin normalleştiği, hiçbir faili meçhul cinayet için hesap sorulmayan ve cinayetleri işleyenlerin ise ödüllendirildiği bir ülkede adalet sağlamak bir hayaldir” dedi.

‘Ferhat Encu’yü savunacağız’

HDP Şirnex Milletvekili Ferhat Encu hakkında daha önce verilen “örgüt propagandası” cezasının “örgüt üyeliği”ne çevrilmek istenmesine tepki gösteren Encu, “Bu bir skandaldır. Kanun maddesi bu kadar açık iken bu hukuksuz yola başvurulunca akla tek bir soru geliyor. Yoksa birilerinin talimatı mı yerine getiriliyor? Adalet mücadelemizi Ferhat Encu için de vereceğiz. Bombalarla katletseniz de, cezaevine atsanız da hak arama mücadelemiz sonuna kadar devam edecek” ifadelerini kullandı.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR