Rötenbach Alevi Kültür Merkezine yapılan saldırıya kınama

0
203

Almanya’da bulanan Rötenbach Alevi Kültür Merkezine geçtiğimiz günlerde ırkçı bir grup saldırmıştı. Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu Bavyera Bölge Başkanı Ercan Kara yayınladığı açıklama ile yapılan saldırıyı kınamak için saldırıya karşı 17 Eylül’de bir basın açıklaması düzenleyeceklerini duyurdu.

Açıklamanın tamamı şöyle:

Rötenbach Alevi Kültür Merkezimize yapılan faşist saldırıyı kınıyoruz . Canlarımızı 17.09.2017 tarihinde yapacağımız Basın açıklamasına davet ediyoruz.

10.09.2017 tarihinde Rötenbach Alevi Kültür Merkezimize Pazar gece saat 22.00 civarında ırkçı faşist bir saldırı yapılmıştır .Rötenbach AKM ve Cemevimize yapılan bu faşist saldırıyı kınıyorum. Bizler hoşgörü , barış kardeşlik ilkesi üzerinde yaşamı ve yaşamımızı sürdürdük. Tarih boyu faşizme , faşist anlayışlara asla teslim olmadık , teslimde olmayacağız . Unutmasınlarki Pirlerimiz ,ulularımız tarih boyu insanlık adına , barış , kardeşlik adına verdikleri mücadelede asla faşizme boyun eğmediler . Yârin yanağından gayrı herşey ortak diyen anlayışımız sadece kendimize değil tüm halkların kardeşçe yaşama şiarı ile halkların , inançların kardeşçe yaşayacağız bir dünya için mücadelemizi faşizme inat sürdüreceğiz .

Rötenbach Alevi Kültür Merkezimize yapılan saldırıyı protesto yapmak için 17.09.2017 tarihinde saat :13.00 da Rötenbach rathausplatz’ta basın açıklaması yapacağız . Demokrasiden yana olan ,hak hakikat mücadelesi veren tüm Canları bu dayanışmaya katılmaya çağırıyoruz . Örgütlüyüz, güçlüyüz Yanlız değiliz . Bir olalım iri olalım diri olalım . Ercan Kara AABF Bavyera Bölge Başkanı .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rötenbach Alevi Kültür Merkezimize yapılan faşist saldırıyı kınıyoruz .
Canlarımızı 17.09.2017 tarihinde yapacağımız Basın açıklamasına davet ediyoruz.

10.09.2017 tarihinde Rötenbach Alevi Kültür Merkezimize Pazar gece saat 22.00 civarında ırkçı faşist bir saldırı yapılmıştır .Rötenbach AKM ve Cemevimize yapılan bu faşist saldırıyı kınıyorum.
Bizler hoşgörü , barış kardeşlik ilkesi üzerinde yaşamı ve yaşamımızı sürdürdük.

Tarih boyu faşizme , faşist anlayışlara asla teslim olmadık , teslimde olmayacağız .

Unutmasınlarki Pirlerimiz ,ulularımız tarih boyu insanlık adına , barış , kardeşlik adına verdikleri mücadelede asla faşizme boyun eğmediler .

Yârin yanağından gayrı herşey ortak diyen anlayışımız sadece kendimize değil tüm halkların kardeşçe yaşama şiarı ile halkların , inançların kardeşçe yaşayacağız bir dünya için mücadelemizi faşizme inat sürdüreceğiz .
Rötenbach Alevi Kültür Merkezimize yapılan saldırıyı protesto yapmak için 17.09.2017 tarihinde saat :13.00 da Rötenbach rathausplatz’ta basın açıklaması yapacağız .
Demokrasiden yana olan ,hak hakikat mücadelesi veren tüm Canları bu dayanışmaya katılmaya çağırıyoruz .

Örgütlüyüz, güçlüyüz Yanlız değiliz .
Bir olalım iri olalım diri olalım .

Ercan Kara
AABF Bavyera Bölge Başkanı .

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here