Ruhi Su ölümünün 32. yılında anılıyor

0
239

Ruhi Su, ölümünün 32. yıldönümünde İstanbul’da anılacak. Yakalandığı hastalık sonrasında tedavi için yurt dışına çıkmasına 12 Eylül yönetimi tarafından izin verilmeyen usta sanatçı Ruhi Su, ölümünün 32. yıldönümü olan 20 Eylül 2017’de bir dizi etkinlikle anılıyor. 20 Eylül günü saat 12.00’de yapılacak mezar başı anmasının ardından aynı günün akşamı Ruhi Su Dostlar Korosu müzikseverlere özel bir konser programı sunacak. Ruhi Su’nun öğrencisi ve aynı zamanda 1975 yılında Ruhi Su tarafından kurulan Dostlar Korosu’nun ilk koristlerinden Emin İgüs de konsere türküleriyle katılarak anma gecesine destek verecek.

Şişli Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi’nde yapılacak etkinliğin sunumunu Arzu Karadağ gerçekleştirecek. Etkinliğin açılış konuşmasını Ruhi Su Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Ilgın Su ve Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü yapacak. Ruhi Su’nun Avustralya’da verdiği konserin belgeseliyle devam edecek olan gece. Eski şeflerin buluşacağı konser programı ile sona erecek.

Ruhi Su anma etkinliği kapsamında düzenlenecek olan konser programının ilk bölümünde Ruhi Su Dostlar Korosu kendi repertuarından oluşan türküleri şef Mutlu Ödemiş yönetiminde koral olarak seslendirecek. Koro aynı zamanda kendisine önceki yıllarda şeflik yapmış Hüseyin Tutkun ve Refik Köksal yönetiminde de birer türkü seslendirecek.
Anma gecesi son olarak Emin İgüs’ün solo konseri ile devam edecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here