‘Saakaşvili, Poroşenko’ya barış teklif etti’ iddiası

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Ukrayna’nın TSN haber portalının kendi kaynaklarına dayandırdığı haberde, Saakaşvili’nin Poroşenko’ya bir mektup göndererek, barış teklifinde bulunduğu ifade edildi.

Saakaşvili yeniden gözaltında… Bu sefer de açlık grevi başlattı

Saakaşvili’nin evine operasyon: Çatıya çıkıp “İntihar ederim” dedi, gözaltına alındı

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Poroşenko’nun elinde böyle bir mektup var. Mişa (Mihail Saakaşvili) barış teklif ediyor” ifadelerine yer verildi.

 Öte yandan Saakaşvili’nin ekip üyeleri, liderlerinin Poroşenko’ya böyle bir teklifte bulunup bulunmadığından haberdar olmadıklarını ifade etti. ‘Yeni Güçler Hareketi’ partisinin üyelerinden Yuriy Derevyanko, “Böyle bir şeyden haberim yok. Yolsuzlukla mücadele mahkemesi, seçim yasası, soruşturma yasası ve başsavcının istifası olan taleplerimiz yerine getirilirse barış yapılır” ifadelerini kullandı.

 ‘GÖZALTINA ALINMIŞTI’

Saakaşvili, suç örgütlerine yardım ettiği ve onların suçlarını örttüğü iddiasıyla geçen hafta Ukrayna istihbarat görevlilerince oturduğu binanın çatısında gözaltına alınmış ancak destekçilerinin müdahalesiyle güvenlik güçlerinin elinden kurtulmuştu.

Ukrayna Başsavcılığı’nın yakalama kararıyla Saakaşvili, birkaç gün sonra tekrar gözaltına alınmış ve geçen salı günü hakim karşısına çıkarılmıştı. Saakaşvili, duruşmanın ardından serbest bırakılmıştı.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR