Saçılık: Nuriye ve Semih zorla müdahaleyle karşı karşıya

0
140

 Yüksel Caddesi’ndeki eyleme polis yine müdahale ederken, Veli Saçılık, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın hastanede zorla müdahaleyle karşı karşıya olduğunu aktardı.

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile işlerinden edilen akademisyen Nuriye Gülmen ile öğretmen Semih Özakça’nın açlık grevi 144’üncü gününde Sincan İnfaz Kampus Cezaevi Hastanesi’nde devam ederken, Yüksel Caddesi’nde sürdürülen “İşimizi geri istiyoruz” eylemi de 264’üncü gününe girdi.

Öğlen saatlerinde yapılan eyleme müdahale eden polis, abluka altında bulunan İnsan Hakları Anıtı önünde akşam saatlerinde yapılmak istenen açıklamaya da izin vermedi. TOMA ve polis kalkanları önünde “Nuriye ve Semih’in açlık grevi 144’üncü’ gününde” yazılı pankartı açan eylemcilere polis yine müdahale etti. Pankartı yırtan polis, eylemcilere Konur Sokak’ın sonuna kadar müdahale etti.

GÜLMEN VE ÖZAKÇA’NIN SON DURUMU

Eylem sonrası Yüksel Caddesi’nin simge isimlerinden olan Veli Saçılık, kısa bir açıklama yaptı. 264 gündür direndiklerini söyleyen Saçılık, ayrıca Nuriye Gülmen ile Semih Özakça’nın durumuna ilişkin bilgi verdi. Saçılık, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya seslenerek, “Hani Nuriye ve Semih yemek yiyorlardı? O zaman neden hastaneye kaldırdınız? O zaman neden Semih ile Nuriye’nin yemek yerken ki hallerini fotoğraflamıyorsunuz?” diye sordu. Saçılık, Gülmen ve Özakça’nın hastanede zorla müdahaleyle karşı karşıya olduğunu söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here