Sağlık durumları kritik; Özakça ve Gülmen 67, Kemal Gün 80 gündür açlık grevinde

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

“Benim bir mezar hakkım var ve onu istiyorum” diyen 70 yaşındaki Kemal Gün 80, hukuksuz yere ihraç edildikleri görevlerine geri dönmek isteyen eğitimciler Semih Özakça ve Nuriye Gülmen ise 67 gündür açlık grevinde. Sağlık durumları giderek kötüye giden açlık grevindekilere destekler de sürüyor. 

Nuriye Gülmen, FETÖ’ iddiasıyla açılan soruşturma gerekçesiyle Selçuk Üniversitesi’ndeki görevinden uzaklaştırılmış, 6 Ocak’ta yayınlanan 679 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname’yle ihraç edilmişti.

Semih Özakça da Mardin Mazıdağı Cumhuriyet İlkokulu’ndaki sınıf öğretmenliği görevinden 675 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname’yle ihraç edilmişti. Gülmen ve Özakça, 10 Mart’ta Ankara’da açlık grevine başlamıştı.

GÜLMEN VE ÖZAKÇA’DA WERNİCKE-KORSAKFF BELİRTİSİ

Özakça ve Gülmen’in sağlık durumları da Dersim’de 80. güne giren Kemal Gün’ün sağlık durumu gibi her geçen gün kötüye gidiyor.  Tansiyon ve nabız düzensizliklerinin başladığı, bulaşıcı hastalıklara karşı savunmalarının zayıfladığı, kan değerlerinin kötüleştiği, algılama, duygu durum bozukluklarının olduğu, zihinsel ve motor faaliyetlerde bozulmaların başladığı belirtiliyor. Gülmen ve Özakça’da Wernicke-Korsakoff Sendromu’nun öncü belirtileri görüldüğü de açıklanmıştı.

KEMAL GÜN’ÜN SOL GÖZÜ KAPANMAK ÜZERE

Aydın, sanatçı, demokratik kitle örgütü, Alevi kurumları ile siyasilerin destek ziyaretleri ve videoları ile  Nuriye ve Semih’in sesini duyurmaya çalışırken, tek talebi evladının cansız bedeniyle vedalaşmak olan Kemal Gün’ün sol gözünün kapanmak üzere olduğu, görme kaybı ve kas erimesi yaşadığı belirtiliyor.

Pirha

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR