Şair Behramoğlu: Devlet utancında 128’inci gün

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya açlık grevlerinin 128’inci gününde yapılan destek eyleminde konuşan Şair Ataol Behramoğlu, grevin 128’inci gününün aynı zamanda devletin utancının da 128’inci günü olduğunu söyledi.

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça ile Dayanışma Platformu üyeleri, açlık grevinin 128’inci gününde iki eğitimcinin durumuna dikkat çekmek için Kadıköy Süreyya Operası önünden Khalkedon Meydanı’na yapılan yürüyüşte sık sık Gülmen ve Özakça’ya destek sloganları atıldı.

‘OHAL, EMEKÇİNİN HAYATINI KARARTTI’

Khalkedon Meydanı’nda konuşan Şair Ataol Behramoğlu, Gülmen ve Özakça’nın taleplerinin bir an önce kabul edilmesi gerektiğine vurgu yaparak, “OHAL ile birlikte hayatımızı kangrene dönüştüren KHK faşizmi, yüzbinlerce emekçiyi işsiz bırakmıştır. Emekçiler, AKP’nin tekçi ve emek düşmanı anlayışına kurban edilmiştir” dedi. Gülmen ve Özakça’nın taleplerinin haklı olduğunu kaydeden Behramoğlu, Özakça ve Gülmen’in sağlık koşullarının giderek kötüleştiğini ve yürüyemeyecek hale geldiklerini aktardı. Özakça ve Gülmen’in tutuklu bulunduğu süreçte, gardiyanlar tarafından sürekli taciz edildiklerini ifade eden Behramoğlu, “Bugün açlık grevinin 128’inci günü, devlet utancında da 128’inci gün. İnsanlığın yüzünü dönmesi gerekiyor” diye konuştu.

“HERKESİN DİRENİŞİ”

Daha sonra konuşan Mehmet Düvel, hükümetin Gülmen ve Özakça’nın hapsedilerek eylemin bitirilmediğini belirterek, “Nuriye ve Semih’in dostları onları yalnız bırakmadı. Onlar aç ise bende aç kalacağım, onlar ölürse bende öleceğim. Bu direniş, işinden ekmeğinden olmuş herkesin direnişi. Biz kazanacağız ve geri adım atmayacağız” şeklinde konuştu.

Kitle, slogan ve alkışlarla meydandan ayrıldı.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR