Saldırganın akli dengesinin yerinde olmadığı ortaya çıktı

Antep İl Emniyet Müdürlüğü’ne yönelik saldırıda öldürülen Mustafa Kasar’ın cenazesi ailesi tarafından ATK’den alındı. Kasar’ın akli dengesinin yerinde olmadığı belirtildi

Dîlok’ta (Antep) İl Emniyet Müdürlüğü’ne yönelik dün yapılan saldırıda öldürülen Müslüm Kasar’ın hastaneden alınmış “yüzde 50 akli dengesi yerinde değildir” raporu bulunduğu iddia edildi. Saldırıdan sonra başka saldırganların olduğu iddiasıyla operasyon başlatılırken, Kasar’ın Şehitkamil ilçesi Şirinevler Mahallesi’ndeki evine baskın düzenleyen polisler, Kasar’ın ailesinden 6 kişi gözaltına alındı. Aile fertleri emniyette tutulurken, Kasar’ın babası Musa Kasar Adli Tıp Kurumu (ATK) giderek, oğlunun cenazesini teşhis etti. ATK’den alınan Kasar’ın cenazesinin, Yeşilkent Asri Mezarlığı’nda toprağa verileceği belirtildi.

‘Oğlum tedavi görüyordu’

ATK önünde konuşan baba Kasar, “Benim oğlum tedavi gören bir insan. Defalarca hastanelere götürdük. İlaç kullandı ve ilaç kullanmaya devam ediyor. Oğlum askere de gitti, fakat burada kendisinin durumunu görenler ona silah bile vermediler. Olayın yaşandığı gün de kendisine mont almak için çarşıya gitti. Nerden bulduğunu bilmediğim bir silahla emniyete ateş edince öldürülmüş. Oğluma terörist denilmesinden rahatsız oluyorum. Benim oğlum raporlu bir engelli” dedi.

Öte yandan dün olay yerinde gözaltına alınan gazeteci Beritan İrlan ile yabancı uyruklu Ömer Ömer ve Deniz isimli bir kişi de gece saatlerinde serbest bırakıldı.

DÎLOK

EN SON EKLENENLER