Salih Muslîm: Onlarda bu kararı uygulayamayacağını biliyor…

Post date:

Author:

Category:

Array

PYD Eşbaşkanı Salih Muslîm Türkiye tarafından hakkında çıkarılan yakalama kararına ilişkin, ‘Bu kararı ciddiye almıyorum. Başta Avrupa olmak üzere hiç bir ülke ciddiye almaz. . Onlar da bu kararın uygulanamayacağını iyi biliyor’ dedi

Türkiye’de kendisiyle ilgili yakalama kararı çıkarılmasına ilişkin konuşan PYD Eşbaşkanı Salih Muslîm, şu açıklamalarda bulundu: Biz işimizi yapıyoruz. Bizim Suriye dışında bir işimiz yok. Bu karar ile bizi yakalayamazlar. Onlar da bunu biliyor ama amaçları, yarın başka devletlere ‘biz hakkında yakalama kararı verdik, siz niye yakalayıp bize vermediniz’ demek. Kararı bu nedenle çıkardılar. Yoksa onlar da bu kararın uygulanamayacağını iyi biliyor” ifadelerini kullandı.

Müslim, muhabirin bu karar ile kırmızı bülten hazırlanıp Interpol aracılığıyla yakalanıp yakalanamayacağına ilişkin sorusuna ise, “Bu kararı ciddiye almıyorum. Başta Avrupa olmak üzere hiç bir ülke ciddiye almaz, geçmişte de Remzi Kartal, Zübeyir Aydar için aldıkları kararlar var ortada.

PKK ile PYD’nin arasında organik bir bağ bulunmadığı sorusuna da “PKK kuzeyde faaliyet gösteren parti, biz Rojava’nın partisiyiz” karşılığını verdi.

Ne olmuştu…

Ankara Merasim Sokak’ta 17 Şubat 2016’da askeri servis araçlarına yönelik yapılan saldırıyla ilgili, aralarında Zübeyir Aydar, Remzi Kartal, PYD Lideri Salih Muslîm ve PKK’nin yöneticileri bulunduğu 48 kişi hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR