Sanatçılardan İstanbul çağrısı

0
132

Amed’deki ‘Vicdan ve Adalet Nöbeti’ Salı günü İstanbul’da devam edecek. Nöbete katılım çağrısı yapan MKM sanatçıları, ‘Yakınmayalım tepki gösterelim, birlik olalım faşizmi yenelim’ sözleriyle desteklerini dile getirdi

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) Amed’deki Ekin Ceren Parkı’nda başlattığı “Vicdan ve Adalet Nöbeti” 1 Ağustos Salı gününden itibaren İstanbul Yoğurtçu Parkı’nda devam edecek. Nöbete destek vereceklerini belirten Mezopotamya Kültür Merkezi (MKM) sanatçıları, nöbete katılım için halka çağrı yaptı. Nöbete katılacaklarını belirten MKM sanatçısı Mervan Tan, “Türkiye’deki devrimci ve demokrat kesimler de bu eyleme destek vermelidir. Türkiye gittikçe bir bataklığa sürükleniyor. Birlik olmazsak kurtuluş yok. Onun için sanatçılar, siyasetçiler ve halkımız elinden ne geliyorsa yapmalıdır” dedi.

‘Birlik olalım faşizmi yenelim’

“Halkımızla birlikte nöbette olacağız” diyen MKM sanatçısı Deniz Esmer, “Direniş geleneğinden gelen bir halkız. Vicdan ve adaletin çürüdüğü bu sürecin üstesinden halkımızla birlikte geleceğiz. Böylesi eylemler sürekli olmalıdır. Ülkemizde olup bitene seyirci kalamayız. Birlik olalım ve faşizmi yenelim. Mücadeleyi sokakta kazanalım” ifadelerini kullandı.

‘Tepki gösterelim’

HDP’nin başlattığı sokak eylemlerinin büyütülmesi gerektiğini belirten MKM sanatçısı Weysi Ermiş de, “Toplum korku ve baskıyla bastırılıyor. Bunun için yakınmayalım, demokratik tepkimizi her yerde gösterelim. Halkımızla birlikte tepkimizi sokakta sürdüreceğiz” diye konuştu.

İSTANBUL / dihaber

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here