Şehba’da Araplara DAİŞ’i aratan işkence

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

“Fırat Kalkanı” gruplarının Şehba’yı Türkmenleştirmek için Arap ailelere DAİŞ’i aratan işkence yöntemleri uyguladığı öğrenildi. Elimize ulaşan görüntülerde vücudu mosmor olmuş çocuklarının başında feryat eden aile, “Ne yapmıştık ki bizi bu hale soktular” diye isyan ediyor.

Türkiye’nin “Fırat Kalkanı” harekatı ile girdiği Kuzey Suriye’nin TSK ve ÖSO grupları bünyesindeki Şehba bölgesine “güvenli” diye göçen Arap ailelere, DAİŞ’e destek verdikleri iddiası ile işkence yapıldığı iddia edildi.

DAİŞ egemenliğinde iken El Bab’tan “Fırat Kalkanı” grupları olan Sultan Murat Tugayları ve Fatih Sultan Mehmet Tugayları’nın hakim olduğu El Rai (Çobanbey) bölgesine göç eden bir Arap aileye yapılan işkence görüntülendi. Kilis’in Elbeyli ilçesinin karşısındaki Ayyaşa köyüne sığınan Arap ailenin DAİŞ’e destek verdiğini iddia eden söz konusu grupların, ailenin gencini karakola götürerek öldüresiye işkence ettiği görüntülere yansıdı.

Bu iddiaların asıl sebebinin bölgenin Kürt ve Araplardan arındırmak olduğunu iddia eden bölge sakinleri ise, ailenin DAİŞ’le bağlantısı olmadığını, Arap ailelere gözdağı verilmek üzere işkenceye tabi tutulduklarını söyledi. Bölge sakinleri, bölgeye her taraftan Türkmenlerin taşındığını belirtti.

ANNE-BABA FERYAT EDİYOR: DAİŞ’TEN KAÇTIK BURALARA GELDİK…

İşkenceden vücudu mosmor olmuş çocuklarının üzerinde feryat eden anne ve baba, gözyaşları içinde kendilerine yapılanın DAİŞ’in yaptığı zulümden daha beter olduğunu anlatıyor.

Anne ile baba gözyaşları içinde sık sık, “Biz ne yapmıştık. DAİŞ’ten kaçıp buralara geldik, kime ne zararımız olmuştu, kime zulüm etmiştik. Size ne yaptık. Kendi halimizde bir aileyiz. Görüyor musunuz ne hale sokmuşlar çocuğumuzu, sonra da kapıya atmışlar. Bakın haline, vücuduna bir bakın, ayaklarına bakın ne hale sokmuşlar. Bir lokma ekmeğe muhtacız, DAİŞ’ten kaçtık ÖSO’nun bulunduğu yere geldik; ama halimizi görüyorsunuz. Ne yapmıştık ki bizi bu hale soktular.”

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR