Sel felaketinden sonra Yunanistan’da yas ilan edildi

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Atina yakınlarında bulunan Attica bölgesinde bugün yeniden şiddetlenen yağışlar can almaya devam ediyor. Bölgede etkili olan selde 16 kişi hayatını kaybetti. Selde kayıp olan altı kişiden birine sağ olarak ulaşıldı, selden etkilenen 38 kişi ise tedavi görmek üzere hastanelere götürüldü. Başbakan Alexis Çipras, felaket nedeniyle ülkede yas ilan edildiğini duyurdu.

Yaşanan sel felaketinde Atina’nın birçok bölümünde yollar nehirlere döndü. Bölgede yüzlerce ev ve araç zarar görürken, kentte geçici süreyle eğitime ara verildi. Atina ve Selanik arasındaki Ulusal Karayolu üzerindeki trafikte aksamalar yaşanıyor. Şiddetli yağmur Atina’nın batı bölgelerinde etkili olmaya devam ederken Mandra bölgesindeki ana yol bugün yine sular altında. Sel felaketi Ioannina, Metsovo and Zitsa bölgelerinde de hasara yol açtı. Yerel medya bölge karayolu ağının birçok bölümünde kaya düşmeleri ve toprak kayması olduğu yönünde vatandaşları uyardı.

Ulusal Meteoroloji Hizmetleri (EMY), sonraki günlerde olabilecek şiddetli yağmur ihtimaline ilişkin acil bir bülten uyarısı yayınladı. Yayınlanan raporda, şiddetli yağış ve fırtınaların devam edeceği, dolu şeklinde yağışlarının görülebileceği bildirildi.

 

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR