Şenyaşar ailesi: Sesiz kalan katliama ortaktır

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Annesi Emine Şenyaşar ile birlikte adalet mücadelesini devam ettiren Ferit Şenyaşar, AKP milletvekillerine seslenerek “Sessiz kalan bu katliama ortaktır” dedi.
Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde 9 Mart’ta Adalet Nöbeti 297’nci gününde devam ediyor. Şenyaşar ailesi, bir kez daha Suruç ilçesinden adliye binası önüne gelerek nöbetlerini sürdürdü.
Adliye müştemilatı dışında bulunan “Şenyaşar ailesi adalet köşesi” olarak tanımlanan alanda annesi Emine Şenyaşar ile birlikte nöbet tutan Ferit Şenyaşar, nöbetlerinin “Zulüm altında” devam ettiğini belirtti. Adalet Nöbeti’nin 300’üncü güne yaklaştığını belirten Şenyaşar, “Devlet hastanesinde milletvekili ve akrabaları birlikte bir infaz yaptı ve bu infaz yüzlerce kamu çalışanının gözleri önünde oldu. AKP içinde olayı herkes biliyor. AKP’nin meclis’te 302 milletvekili var, bugüne kadar AKP Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba konuştu ve haklı olduğumuzu söyledi. Diğer milletvekillerinden de aynı duyarlığı bekliyoruz. Herkes safını belirtsin. Sesiz kalan bu katliama ortaktır” diye konuştu.
‘MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK’
Fadıl Şenyaşar’ın serbest bırakılması ve hastane dava dosyasının açılması talebiyle eylemde olduklarını hatırlatan Şenyaşar,“Hastanede organizeli katliam yapan ve daha önce savcının tespit ettiği 23 kişinin en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz. Adalet yerini bulana kadar da mücadelemiz devam edecek.”
‘ÜLKENİN KANAYAN ADALET YARASI’
Şenyaşar ailesi sanal medya hesabından ise “Bu dava sadece bizim davamız değildir. Bir ülkenin kanayan adalet yarasıdır. #KatilNedenBöyleRahat çünkü Suruç Devlet hastanesinde organize infaz yapan hala AKP içinde milletvekilidir. @aefakibaba dışında AKP içinde herkes sessizliğini koruyor” mesajı paylaştı.
- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR