Şenyaşarlar: Savcı da katliama ortak oldu

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile katliamda yaralanan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa’daki adliye önünde 9 Mart 2021 tarihinde başlattığı Adalet Nöbeti 371. gününde devam ediyor.

Ferit Şenyaşar, geçtiğimiz hafta bir yılını bulan nöbete insan hakları savunucuları ve hukuk örgütlerinden büyük destekler geldiğini belirterek, ardından Türkiye Barolar Birliği Başkanı Erinç Sağkan’ın kendilerini ziyaret ettiğini hatırlattı. Dava hakkında TBB Başkanı’nın kendilerine hukuki destek sözü verdiğini belirten Şenyaşar, şunları söyledi: “Görüşmemizden sonra davanın hukuki boyutunu öğrenmek için başsavcı ile görüşmeye gitti. Başsavcı yine bir mazeret bulup adliyeden kaçmıştı, gelmemişti. TBB Başkanı Urfa Barosu’nda 7 saat başsavcıyı bekledi. Başsavcı bunu bildiği için o gün adliyeye gelmedi. Haklıyız, davamız artık toplumsal bir davaya dönüşmüş. Milyonlarca insan takip ediyor. AKP’nin hiçbir milletvekili bu olay çözülmeden Urfa halkı içine çıkamıyor. Bu adaletsizliğin, bu hukuksuzluğun bir an önce giderilmesini istiyoruz.”

Suruç Devlet Hastanesi’nde bir katliamın yaşandığını belirten Şenyaşar, “Bu katliamı yapanlar bir gün yargılanacak. Dava üzerinde gizlilik kararını sürdüren şimdiki başsavcı da bu katliamı yapanlarla birlikte yargılanacak. Onlar da suç işliyor. Onlar da bu katliama ortak oluyorlar” diye konuştu.

 
- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR