Serpil Kemalbay: Bu ülkeye er ya da geç hukuk ve barış gelecek; Erdoğan da hesap verecek

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay partisinin grup toplantısında konuştu. Kemalbay’ın konuşmasından satır başları şu şekilde;

Dün akşam sevgili Nuriye Gülmen’i ziyaret ettim. O kocaman gülüşüyle bizi karşıladı. Nuriye ve Semih onurumuzdur. Onların mücadelesi, bizim de mücadelemizdir.

Şırnak’ta kömür ocağında yaşamını yitiren işçileri anıyorum. Maden ocaklarında Orta Çağ usulü üretim yapıldığını Hükümet de biliyor, herkes de biliyor. Herkesin bildiği bir tehlike kaza olarak görülemez. Bu, karı insan canını üzerinde gören bir anlayışın sonucudur!

Demirtaş’ın, tutuklu olduğu dosyanın ilk duruşması tutuklanmasından 399 gün sonra görülecek. Anayasa Mahkemesi şimdiye kadar sustu, uyudu, şimdi nasıl oluyorsa duruşmadan bir gün önce başvuruyu görüşmeye karar verdi. ”Beyefendi” aramış olabilir!

AYM, Demirtaş dosyasının görüşüleceği gün 21 dosya daha inceleyecek, Demirtaş başvurusu için 15 dakika kalacak. 15 dakikada çay bile demini alamaz. 15 dakikada neyi inceleyeceksiniz?

Hiçbir HDP’li cezaevinden yılmaz, biat etmez, korkmaz. Bizler dayanışmaya, mücadeleye, gerçekleri söylemeye devam edeceğiz.

AKP-Saray iktidarı Reza Zarrab’ın arkasındaki bayrağı getirmiş, pisliklerin üstünü örtmek için kullanmaya çalışıyor. “Bu, millete devlete yapılan bir saldırıdır” diyor. Hayır! Bu mesele bir rüşvet, talan ve hırsızlık meselesidir.

Man Adası’nda para götüren Demirtaş mı? Yüksekdağ mı? Para ilişkilerine bulaşmış olan Ahmet Şık mı? Hırsızlar dışarıda, onurlu insanlar içeride

Bu ülkeye er ya da geç hukuk ve barış gelecek; Erdoğan da hesap verecek

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR