Sheffield Alevi Kültür Merkezi açılışı yapıldı

Geçtiğimiz Pazar günü gerçekleşen etkinliğe Türkiye ve Britanya nın dörtbir yanından davetliler ve sanatçılar katıldı.

Britanya Alevi Federasyonu çatısı altında faaliyet yürüten SAKM ve Cemevi gecesine yoğun ilgi vardı. Yaklaşık 500 kişinin katıldığı etkinlik BAF başkan yardımcısı ve SAKM ve Cemevi eş başkanı İsmail Aslan ile yine eş başkan Eylem İşhubukçu’nun açılış konuşması ile başladı.

İsmail Aslan “geleceğimizi şimdiden şekillendirmek ve değerlerimize sahip çıkmak için mücadele ediyoruz ve bu nedenle gururluyuz” dedi.

Eylem İşhubukçu “Sheffield ve çevresindeki tüm canlarımızın ikinci evi olan cemevimizi açmış olmanın onurunu yaşıyoruz. Semahlarımızla, deyişlerimizle ve cem erkanlarımızla buluşmanın ve geleceğe umutla bakmanın heyecanını yaşıyoruz, burada bulunan tüm canlara teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

BAF başkanı israfil Erbil, Mehmet Yüksel Dede, Hüseyin Gazi  Metin Dede, Bournemouth Akm ve Cemevi yöneticisi Elif Temel, Doncaster AKM ve Cemevi eş başkanı Gülay Dalkılıç, Edinburgh AKM ve Cemevi başkanı Zekeriya Armut, Hull AKM ve Cemevi başkanı Ali Ekber Aktepe, Nottingham AKM ve Cemevi eski başkanı Duran Aytaç, Glasgow AKM ve cemevi eski başkanı ve BAF başkan yardımcısı Aynur Akel, Leicester AKM ve Cemevi yöneticisi Hasan Şen, Northamptonshire AKM ve Cemevi başkanı Maksut Demir, Britanya Alevi Gençlik federasyonu adına Pınar Aksu, Britanya Alevi kadınlar Birliği adına Hanım Güldede, birer konuşma yaparak alevilerin birlik ve beraberliğinin önemini vurguladılar. Çok sayıda kurum temsilcilerinin hazır bulunduğu geceye çok sayıda BAF yöneticileri ve AKM kurum yöneticileri katıldı.

Deyişler ve semahlar icra edildiği gecede Tara Jaf, Özlem Taner ve Erol Parlak sahne aldı. Ayrıca orkestra ekibi unutulmaz eserler seslendirdi. Gecenin hazırlanmasında ve sunulmasında emeği geçen Ozan Toprak ve semah eğitmeni Saffet Yürükel’e teşekkür eden yöneticiler, banatçılara ve eğitmenlere gece sonunda birer pilaket takdim ettiler.

eurovizyon.co.uk

EN SON EKLENENLER