Sınır ötesi operasyon hazırlığı mı yapılıyor?

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Sınır ötesi operasyon sinyalleri veren hükümet, Silopiya’ya yaptığu askeri sevkiyatı son sürat devam ettirirken; dün gece ilçe adeta olağanüstü hal edildi. Genelkurmay Başkanı da bugün Şirnex’te olacak

Şirnex’in (Şırnak) Silopiya (Silopiya) ilçesine son bir haftadır yapılan yoğun sevkiyat devam ederken; dün gece ilçe ve dolayında bulunan bini aşkın personele göreve çağrı belgesi gönderildi. Ayrıca ilçede bulunan fırınlara hazırlık yapmaları talimatının verildiği öne sürüldü.

Fırat Haber Ajansı’nın (ANF) yerel kaynaklara dayandırdığı habere göre, askerlerin, ilçedeki fırınlara yarın için hazırlık yapmaları talimatı verildi.

Haberde Silopi ve civarında görev yapan bin dolayında personelin de göreve çağrı belgesi gönderildiği aktarıldı. Göreve çağrılanların asker ya da sivil personel olup olmadığı ise öğrenilemedi.

Diğer taraftan Dicle Elektrik Dağıtım Anonim şirketi, Silopi ve köylerine saat 06.00 ile 13.00 arasında elektrik vermeyecek. Elektrik kesintisinne BOTAŞ trafo merkezinde yapılacak çalışma gerekçe gösterildi.

Silopiya’ya son bir haftadır yoğun sevkiyat yapılıyor. Sevkiyata ilişkin daha önce Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, yaptığı açıklamada Musul operasyonunu kast ederek “her duruma karşı hazırlık yapıyoruz” demişti.

Öte yandan Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın da bugün Şirnex’e gidecek olması gözleri bu bölgeye çevirdi.

Havuz medyası da günlerdir bir sınır ötesi operasyonun yapılacağının sinyallerini veriyor.

HABER MERKEZİ

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR