Şırnak’ta yıkıma tepki: Evimi devlet yıktı

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Şırnak’ta geçen yıl ilan edilen sokağa çıkma yasağı sonrası, sağlam raporu olan 3 katlı evinin yıkılmasına tepki gösteren Mehmet Kaynar, “PKK’liler evime zarar verdi diye imza atmamı istiyorlar. Evimi devlet yıktı” dedi.
Şırnak’ta 14 Mart 2016 ile 14 Kasım 2016 tarihleri arasında ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından yerle bir edilen mahallelerde bir yandan Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından konutlar yapılırken diğer yandan yıkım devam ediyor.

Yasak sonrası binlerce evin yıkıldığı Yeşilyurt, Bahçelievler, Gazipaşa ile Dicle mahallelerinde hakkında yıkım kararı bulunmayan yüzlerce ev Şırnak Valiliği ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın talimatıyla yıkılıyor. Bakanlığa bağlı ekipler tarafından yıkımı yapılan evlerin sahipleri ise duruma tepkili.

‘TOKİ’NİN KONUTLARINA GİRMEK İSTEMİYORUM’

Çatışmalardan zarar görmeyen evlerinin yıkılmasına tepki gösteren yurttaşlar, herkesin TOKİ konutlarına mahkum edilmek istenildiğini belirtti. Yasağın bitirilmesinin ardından 3 katlı evi hakkında sağlam raporu alan yurttaşlardan Mehmet Kaynar, hiçbir gerekçe gösterilmeden evinin yıkıldığını aktardı. 2 buçuk dönüm arazi üzerindeki evinin alt katında iş yerinin bulunduğunu kaydeden Kaynar, TOKİ tarafından yapımı devam eden konutlara girmek istemediğini ifade etti.

‘PKK YIKTI DİYE İMZALATMAK İSTEDİLER’

Kaynar, yıkılan evinin ardından bazı resmi yetkililerin kendisinden, “PKK’liler evime zarar verdi” diye yazılı imza almak istediklerini dile getirdi. Kimseye iftira atmak istemediğinden dolayı kağıdı imzalamadığını söyleyen Kaynar şu sözler ile tepkisini dile getirdi: “Cadde üzerinde sağlam olan evimi devlet kepçelerle yıktı. Ben nasıl başkasına iftira atayım. Evimin yıkılmaması için çok direndim; ama tek başıma olduğum için devlet evimi yıktı. Kaç defadır beni arayıp kağıdı imzalamamı istiyorlar; ancak gitmeyeceğim. Evimi yıkanları mahkemeye vereceğim.”

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR