Sivas Katliamı’nda yaşamını yitirenler Antalya’da anıldı

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Antalya Alevi Bileşenleri,Emek ve Demokrasi Güçleri, Sivas Katliamı’nın 29. yılında Attalos Meydanı’nda basın açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada, “2 Temmuz Madımak Katliamı’nın üzerinden onlarca yıl geçmesine rağmen, katliamın hesabı verilmemiş, arkasındaki gerçek sorumlular açığa çıkarılmamış, katliamda bizzat rol oynayan çoğu piyon bir grup hakkında göstermelik davalar açılsa da adalet yerine getirilmemiştir” denildi.

Video eklenecek…

Sivas Katliamı’nın üzerinden 29 yıl geçti. Öncesinde ve sonrasında yaşanan katliamlar gibi Sivas Katliamı’nda da ne adalet sağlandı ne de yüzleşme yaşandı. O günün acılarıysa bugün hala devam ediyor.

Antalya Alevi Bileşenleri, Emek ve Demokrasi Güçleri, Sivas Katliamı’nın 29. yılında Attalos Meydanı’nda basın açıklaması yapıldı. Açıklamayı PSAKD Antalya Şube Yöneticisi Özgün Üreğil okudu.

“KATLİAMLARIN HESABINI MUTLAKA SORACAĞIZ”

2 Temmuz 1993 tarihinde, Sivas Madımak otelinde 33 aydınlık geleceğin ve 2 otel görevlisinin diri diri yakılarak katledildiğini söyleyen Üreğil, “2 Temmuz Madımak Katliamı’nın üzerinden onlarca yıl geçmesine rağmen, katliamın hesabı verilmemiş, arkasındaki gerçek sorumlular açığa çıkarılmamış, katliamda bizzat rol oynayan çoğu piyon bir grup hakkında göstermelik davalar açılsa da adalet yerine getirilmemiştir. Dava yeniden zaman aşımına uğratılmak istenmektedir. Herkes bilmelidir ki, Sivas Madımak Katliamı insanlığa karşı işlenmiş bir suçtur ve insanlığa karşı işlenen suçlarda zaman aşımı olmaz. Katliamların hesabını mutlaka soracağız bu ülkeyi ve bu dünyayı yaşanır kılmak biz insanların elindedir. Bu gerçeği her yerde ve her alanda haykırmaya devam edeceğiz. Değil 29 yıl, 29 asır da geçse Madımak Katliamı’nı ve diğer işlenmiş insanlık suçlarını unutmayacağız” dedi.

PİRHA/ANTALYA

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR