SODAP: Operasyonlar birleşik mücadelemizi hedef alıyor

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın soruşturma kapsamında HDP kongresi öncesi HDP ve bileşenlerine yönelik yapılan operasyonlarda HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay hakkında gözaltı kararı çıkarılırken, HDK Eş Sözcüsü Prof. Dr. Onur Hamzaoğlu ile birlikte çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Sosyalist Dayanışma Platformu (SODAP), yapılan operasyonlara yazılı açıklamayla tepki gösterdi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Gözaltılar Serbest Bırakılsın!

Bu sabah itibariyle HDP /HDK bileşenlerinin Eş Başkan ve Eş Sözcülerinin operasyonla göz altına alınmaları sarayın savaşına karşı yürüttüğümüz birleşik mücadelemizi hedef almaktadır. Aralarında SODAP Eş sözcümüz Kezban Konukçu’nun da bulunduğu eş başkan ve eş sözcülerimizin operasyonla gözaltına alınmaları kendilerine karşı yürütülen muhalefetten ne denli korktuklarının da bir göstergesi olmuştur.

11 Şubat’ta Ankara’da 3. Olağan Kongresi öncesi gerçekleştirilen bu operasyonlar aynı zamanda HDP’nin, bu topraklarda emek, özgürlük ve barış mücadelesindeki önemini hala koruduğunu gösteriyor.

AKP ve Saray faşizminin geçtiğimiz günlerde TTB’yi hedef haline getirmesinin ardından meslek odalarına varana kadar tüm kesimleri kendi hegemonyası altında yeniden dizayn etmek istemesi ise sonuçsuz girişimlerdir. Sarayın, toplumun tüm muhalefet kesimlerine dönük baskılarını, operasyonlarını bir kez daha kınıyor, barış talebimizi sokaklarda ve her alanda savunmaya devam edeceğimizi ilan ediyoruz.

Faşizme teslim olmayacağız!

Direne direne kazanacağız!

Gözaltılar, tutuklamalar, baskılar bizi yıldıramaz!

EN SON EKLENENLER