Soma AKD Başkanı Aysun Gökçe: Soma Katliamı’nı da FETÖ’ye yüklediler

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Manisa’nın Soma ilçesinde 13 Mayıs 2014 günü yaşanan maden faciasında resmi rakamlara göre 301 madenci hayatını kaybetmişti. Soma katliamının 3. Yılını PİRHA’ya değerlendiren Soma Alevi Kültür Derneği Başkanı Aysun Gökçe, “Soma davaları sürekli öteleniyor, ailelerin ve diğer toplumun tek isteği var, suçluların cezalarını bulmasıdır” dedi. 

Soma Katliamı’nın üçüncü yıl dönümü sebebiyle PİRHA’ya konuşan Soma Alevi Kültür Derneği Başkanı Aysun Gökçe, Türkiye’nin her tarafından gelenler, Soma’da katliam için yürüdüklerini ve bir daha böyle katliamların olmamasını istediklerini belirtti.

“AİLELERİ PARA ALMAKLA SUÇLUYORLAR”

“Soma’da 301’in hesabı sorulsun” adı altında düzenlenen mitinge katılımın çok olmadığına dikkat çeken Gökçe, “Aileleri para almakla suçluyorlar, haklarını aldılar, hatta hak ettikleri bile değildi. Hayatlarını sürdürmek zorundalar, çok genç nüfustu katliamda gidenler. Hiç bir para o canları geri getirmeyecek. O ailelerin acıları asla dinmedi, dinmeyecek. Soma’ya düşen ateş, aslında herkesin yüreğine ateş düşürdü” ifadelerini kullandı.

“DAVALAR SÜREKLİ ÖTELENİYOR”

Soma davasında mahkeme süreçlerinin devam ettiğini söyleyen Aysun Gökçe, “Davalar sürekli öteleniyor. Henüz sonuçlanmış bir mahkeme yok. 21 Haziran’da bir blok duruşma daha başlayacak. Bunun sonrasında ileriye atılacak mı atılmayacak mı bilmiyorum. Her gidişimizde karar duruşması diye gidiyoruz, ama ne yazık ki o kararlar bir türlü verilmedi. Hatta Soma Katliamı’nı da FETÖ’ya yüklediler” ifadelerini kullandı.

“Bu bir katliamdı, çünkü o insanlar bile bile ölüme götürüldü. Hiçbir güvenlik tedbiri ve yaşama şansları yoktu” diyen Gökçe, “Ailelerin talepleri, suçluların hak ettikleri gibi yargılanmaları ve suçluların cezalarını bulmasıdır” dedi. 

Pirha

 

 

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR