Soylu bu kez Gülmen ve Özakça için imza atanları hedef aldı

Post date:

Author:

Category:

 İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kürtlere yönelik ayrımcı politikaları gündeme getiren Prof. Dr. Baskın Oran’dan sonra bu kez de 111 gündür açlık grevinde bulunan Semih Özakça ve Nuriye Gülmen için gazetelere ilan veren aydınları hedef aldı.

Aralarında kimi baro başkanları, aydın ve sanatçıların da bulunduğu 111 isim tarafından gazetelere tam sayfa ilan verilerek, 111 gündür açlık grevinde olan tutuklu akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’nın yaşaması için devletin üzerine düşeni yapması çağrısı yapıldı.

İLANDA YAŞAM ÇAĞRISI YAPILDI

İlanda, “Nuriye Gülmen ve Semih Özakça OHAL kararnamesi ile işten atılan beş bin akademisyen, elli bin öğretmen ve yüz elli bin çalışandan sadece ikisi. İşe geri dönme talebiyle açlık grevine gittikleri için cezaevine atıldılar. 111 gündür açlar. Nuriye ve Semih ölmesin. Çalışma hakları geri verilsin. Okullarına dönebilmeleri ve hayatlarına devam edebilmeleri için devletin gereken adımları atmasını istiyoruz. Adalet ve demokrasi bunu gerektirir” görüşlerine yer verildi.

GAZETELER VE AYDINLAR HEDEF ALINDI

Bu kez Twitter hesabı üzerinden imzacıları hedef alan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ilanın “DHKP-C üyesi iki terör örgütü mensubuna hamilik olduğunu” savundu ve ilanı yayınlayan gazetelere de gözdağı verdi. Soylu, paylaşımında şu ifadelere yer verdi: “Bugün birtakım gazetelerde, DHKP-C terör örgütünün talimatlarına eksiksiz uyan, bu örgütün mensupları için gerçekleri saptırarak ilan verenler. Başınıza gelen en ufak olayda yardım istediğiniz polisin bilgisine, istihbaratına ve tespitlerine güvenmiyorsunuz, savcılara ve hakimlere de güvenmiyorsunuz ancak terör örgütü üyelerine güveniniz sonsuz. Hepimizin devleti terör örgütü karşısında hareketsiz ve etkisiz hale getirmek, suçlu göstermek için yola çıkanlar. Neyin altına imza attığınızın farkında mısınız? Peki terör örgütlerine cesaret vermek için bu ilanı yayınlayanlar?”

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR