Soylu’yu ziyaret eden CHP’li Hacıbektaş Belediyesi’ne asfalt bütçesi

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

CHP’li Hacıbektaş Belediye Başkanı Arif Yoldaş Altıok’un İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu ziyaretinden beş ay sonra belediyeye İçişleri Bakanlığı’ndan 2 milyon liralık asfalt bütçesi ayrıldı.

CHP’li Hacıbektaş Belediye Başkanı Arif Yoldaş Altıok, Aralık 2021’de “davet” üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yla görüştü. Soylu ve Hacıbektaş Belediye Başkanı Altıok’a, CHP’li siyasetçilerin bir süredir “Cemevlerine ziyaretleri” nedeniyle eleştirdiği Soylu’nun danışmanı olduğu belirtilen Ali Arif Özzeybek de eşlik etti.

Altıok bu ziyaretini “Hacıbektaş’ın sorunlarını ve çözüm önerilerimizi kendisine ilettik. Misafirperverliklerinden dolayı Hacıbektaş ilçesi adına teşekkür ediyorum” mesajı ve görüşmeye dair fotoğrafla sosyal medya hesabından duyurdu.

‘SOYLU İLE GÖRÜŞMENİN ARDINDAN BAKANLIKTAN 2 MİLYON LİRALIK ASFALT BÜTÇESİ’

Bu görüşmenin üzerinden beş ay geçmesinin ardından Hacıbektaş Belediye Başkanı Altıok, ilçeye asfalt serim protokolü imzalandığını duyurdu.

İçişleri Bakanlığı’ndan Hacıbektaş’a asfalt serimi için 2 milyon lira bütçe gönderildiğini, bu çerçevede Nevşehir İl Özel İdaresi Genel Sekreteri’yle protokol imzaladıklarını belirten Altıok, söz konusu gelişmeye dair “Hacıbektaş’ımıza hayırlı olsun” ifadesiyle şu paylaşımı yaptı:

“İçişleri Bakanlığımız tarafından Hacıbektaş’ımızda asfalt serimi için gönderilen 2.000.000 TL bütçe dolayısıyla Nevşehir İl Özel İdaresi ile 5.000 ton asfalt protokolünü İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Kamil Duru ile imzaladık. Protokolümüzde emeği geçen başta İçişleri Bakanımıza, Nevşehir Valimize ve İl Özel İdaremize Hacıbektaş Belediyesi ve Hacıbektaş halkı adına çok teşekkür ediyoruz.”

ÖZZEYBEK: BÜTÜN EKSİKLİKLERİ TAMAMLANACAK

Hacıbektaş Belediye Başkanı Altıok ve Soylu’nun görüşmesine eşlik eden Ali Arif Özzeybek, İçişleri Bakanlığı tarafından Hacıbektaş Belediyesi’ne ayrılan asfalt bütçesi teşekkür mesajını alıntılayarak sosyal medya hesabından paylaştı. Özzeybek, “Hayırlı olsun. Önce türbenin ışıklandırması, şimdi yollar ve yakında cemevlerinin bütün eksiklikleri tamamlanacak. Çok güzel oldu” ifadelerini kullandı.

‘GENEL BAŞKANINIZ BU SEÇİMİ KAZANAMAZ’

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya Haziran 2021’de, Bakan Soylu’nun danışmanı olduğunu söyleyen Ali Arif Özzeybek’in, cemevleri ile Alevi kurumlarına dönük ziyaretlerini Meclis gündemine taşımış, Soylu’nun yanıtlaması istemiyle önerge vermişti. CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı ise Nisan 2022 sonunda katıldığı bir programda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bir danışmanının cemevlerini gezip, Kılıçdaroğlu’nu kastederek “Genel başkanınız aday olmasın, bu seçimi kazanamaz” dediğini söylemişti.

Arif Yoldaş Altıok ve Süleyman Soylu 

‘GENEL BAŞKANIM KILIÇDAROĞLU’NDAN İZİN ALARAK GÖRÜŞTÜM’

Hacıbektaş Belediye Başkanı Arif Yoldaş Altıok, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun daveti üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğulu’nun bilgisi ve onayı dahilinde ziyareti gerçekleştirdiğini söyledi. Görüşmenin içeriğinin Hacıbektaş’ın yaşadığı sorunlar ve çözüm önerileri çerçevesinde olduğunu, Soylu ile “gizli ya da saklı” görüşmeye gitmediğini, bu görüşmeleri sosyal medya hesaplarında da paylaştığını ifade eden Altıok şunları söyledi:

“Burası Hacıbektaş Veli türbesinin olduğu çok önemli bir yer. Bundan dolayı da ben genel başkanımdan izin alarak, onun izniyle görüşmemi yaptım. Hacıbektaş’ın sorunlarını, eksiklerini söyledim. Onlar da bir kaynak aktardılar. Hizmet çerçevesinde yapılan bir görüşmeydi. Geçen sene de İçişleri Bakanlığı 5 milyon TL para göndermişti.”

‘ALEVİ TOPLUMUNUN SORUNLARIYLA İLGİLİ GÖRÜŞME YAPMADIM’

Hacıbektaş Belediye Başkanı Altıok’a, Soylu ile görüşmesine eşlik eden Ali Arif Özzeybek’e yönelik partisinin yönelttiği iddiaları ve eleştirileri hatırlattık. Özzeybek’in Süleyman Soylu’nun danışmanı olarak kendisine tanıttıklarını aktaran Altıok, CHP’lilerin Özzeybek’e ilişkin iddialarını ilk defa duyduğunu söyledi. Özzeybek’in cemevlerini ziyaret ettiğini bildiğini ifade eden Altıok, “Hacıbektaş’taki altıya yakın cemevinin ihtiyaçlarını karşıladılar. Benimki yerel yönetimler anlamında, belediyenin yani Hacıbektaş’ın fiziki sorunlarıyla ilgili yaptığım bir görüşme. Onun dışında Alevi toplumunun sorunlarıyla ilgili hiçbir görüşme yapmadım” diye konuştu.

Serkan Alan /  Duvar Gazetesi

 

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR