Stratejik hamle sürüyor

  0
  168

  QSD savaşçılarının iki cephede birden yürüttüğü stratejik hamlelerde ilerleme sürüyor. Rakka’da İmam El Newi Camisi özgürleştirilirken, Dêra Zor’da da binlerce sivil, QSD alanlarına akın ediyor

  Kuzey Suriye Federasyonu ordusu Demoktarik Suriye Güçleri (QSD)’nin Rakka ve Dêra Zor hamleleri tüm hızıyla devam ediyor. Rakka’da kent içinde şiddetli çatışmalar yaşanırken, Dêra Zor’da da hem siviller kurtarılıyor, hem de köy ve kentler özgürleştiriliyor.

  El Newi Camisi özgürleştirildi

  Rakka’nın doğusundaki Rakka Semra köyünde çatışmalar şiddetlendi. QSD savaşçıları köyün temizlenmesi için geniş operasyon başlattı.

  DAİŞ çeteleri köylüleri kalkan olarak kullanmak için köyden çıkışlara izin vermiyor. QSD kapsamlı operasyon başlattı. QSD savaşçıları ayrıca Rakka’nın batısındaki İmam El Newi Camisi’ni özgürleştirdi ve aynı mahalledeki çatışmalarda 2 DAİŞ çetesini sağ yakaladı. Kent merkezinde ve El Cezrat bölgesinde çatışmalar sürüyor. Rakka kent merkezinde QSD savaşçıları ve DAİŞ çeteleri arasında dün yaşanan şiddetli çatışmalarda 15 çeteci öldürüldü.

  Dêra Zor’da siviller kurtarılıyor

  Dêra Zor’un kuzey doğusunda bulunan Siwer kasabasında da QSD savaşçıları ve DAİŞ çeteleri arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor. İki intihar saldırganı öldürüldü. Siwer kasabasının büyük bölümü QSD savaşçılarının kontrolü altında. Dêra Zor ve kuzey köylerinden çok sayıda sivil de dün, QSD savaşçıları tarafından özgürleştirilen alanlara ulaştı. Rojava Yardım Örgütü ve Heyva Sor a Kurd göçmenlerin ihtiyaçlarını karşıladı.

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here