Yıldız: Yavuz Cumhurbaşkanı şahsında temsilini bulmuştur

Maraş’ta etnik arındırma ve kültürel soykırım panelinde konuşan Şükrü Yıldız, “Maraş, kimliği inancı ve sosyal politik tercihlerinde var olmaya devam edecektir…” dedi.

 

Frankfurt’ta yapılan panele, sanatçılar Ozan Emekçi, Ali köylüce katılırken gazeteci ve yazar Şükrü Yıldız da yer aldı.

Yoğun katılım olduğu gözlenen panelde konuşan Şükrü Yıldız,  “Elbistan Alevilerin vazgeçemeyeceği tarihi sosyal ve kültürel merkezidir…” dedi

Yıldız, devletin Yavuz Sultan‘dan beri bölgeyi hedefine aldığını, son kalıntıları da ortadan kaldırmayı hedeflediğini söyledi.

Kürt Alevi kimliğinin tarihi direniş merkezi bastırılmak suretiyle son temsilcileri de o topraklardan sökülmek istenmektedir” diyen   Şükrü Yıldız konuşmasına şöyle devam etti: “Böylece Türk İslamcı ideolojik yapılanmanın karşısında tarihi ortadan kaldırmayı arzulamaktadır. Bugünkü Yavuz Cumhurbaşkanı şahsında temsilini bulmuştur.
Yavuz sultan köprüsü, Ebu Suud efendiye övgüler ve köprünün 23 Ağustos’a denk getirilmesi tesadüf değil tarihtir. Bu tercih kurt ve Alevi düşmanıdır. Bu anlamda kendi gerçekliğini sahip çıkarak yol alacağız. Maraş, kimliği inancı ve sosyal politik tercihlerinde var olmaya devam edecektir. Bin yıllık geçmiş geleceğin direnişinin temsilidir, güvencesidir. Bu topraklarda binlerce yıldır tüm katliamlara rağmen buradayız…”

EN SON EKLENENLER