“Sürekli kandırılan birine nasıl Evet oyu verelim”

Post date:

Author:

Category:

AKP ile MHP’nin ortak hazırladığı ve 16 Nisan’da yapılacak olan yeni anayasa değişikliği referandumuna sayılı günler kaldı. Türkiye halkının kaderini belirleyecek olan referanduma ilişkin Amasya esnafına ve pazar halkına PİRHA mikrofonunu uzattık.

Amasya, Merzifon’daki Katık Pazarı’na peynir, çökelik, tereyağı, yumurta gibi hayvansal ürünlerin yanı sıra pancar, madımak gibi kendi ürettikleri ve topladıkları ürünleri getirip pazarda satan kadınlar ev ekonomisine azda olsa katkı sağlıyorlar.

Merzifon’daki Katık Pazarı halkı ve esnafı referanduma ilişkin PİRHA’ya konuştu.

Referandum yaklaşırken kimi vatandaş halen kararsız olduğunu ifade ederken kimisi Hayır, kimisi de Evet diyor.

“TÜRKİYE’NİN VE ÇOCUKLARIN GELECEĞİ İÇİN HAYIR DİYECEĞİZ”

Çoğu kişi Türkiye’nin ve çocuklarının geleceği için Hayır diyeceklerini ifade ederken, birçoğu da tek adamla ülkenin yönetilmeyeceğini ve ülkenin kutuplaştırıldığını artık özgürce kendilerini ifade edemediklerini belirttiler. Bir kadın yurttaş ise, “Bugüne kadar Evet dediğini ancak bu referandumun gereksiz olduğunu düşündüğüm için Hayır, diyeceğim” dedi.

“SÜREKLİ KANDIRILAN BİRİNE NASIL EVET DİYELİM”

16 Nisan’da yapılacak referanduma ilişkin bir genç ise,  “Bu yetki padişaha bile verilmedi. 15 yıldır iktidar olan bu hükumet sürekli kandırıldığını ve aldatıldığını söylüyor. Sürekli kandırılan ve aldatılan bu tek adamlık sisteme nasıl güvenip de Evet oyu verelim” diye konuştu.

16 Nisanda anayasa değişikliğine ilişkin yapılacak olan referandumda Evet diyeceklerini belirten vatandaşlar da neden Evet diyeceklerini şu sözlerle ifade ettiler:

“Başbakan ve Cumhurbaşkanının peşinden gideceklerini ve yeni anayasa değişikliğinde 18 yaşındakilerin milletvekili olması yasası getirileceği için Evet diyeceğiz.”

İsmet Sefer-Sevim Kahraman / PİRHA

 

 

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR