‘Suriye topraklarını özgürleştirmek için ilerliyoruz’

Post date:

Author:

Category:

Rakka’da DAİŞ’in elinden kaçıp kurtulduğu gibi QSD’ye katılan Rustem Rakka, “Fırat’ın Gazabı” operasyonunun ön saflarında, “Suriye topraklarını özgürleştirmek için ilerliyoruz” dedi.

DAİŞ’in başkent olarak gördüğü Rakka’ya “Fırat’ın Gazabı” ile yürüyen Demokratik Suriye Güçleri (QSD), kentin özgürlüğü yolunda köy, mezra ve stratejik noktaları bir bir özgürleştiriyor. Suriyeli binlerce gencin QSD saflarında başlattığı operasyonun ön saflarından ise Rakkalı gençler ayrılmıyor.

Kimi ailesini kimi de kentini özgürleştirmenin heyecanını yaşayan bu gençlerden bazıları ise, Rakka’da DAİŞ zulmünden kaçmış gençler. Bu gençlerden biri olan Rustem Rakka, yaklaşık bir ay önce Rakka’da DAİŞ’in elinden kaçıp kurtulduğunu belirtti. DAİŞ’ten işkence gördüğünü ifade eden Rustem Rakka, esareti ve zulmü yaşadığı kente yürümenin heyecanını yaşadığını belirtti.

SURİYE’NİN ÖZGÜRLÜĞÜNE YÜRÜYÜŞ

Rakka’da ikamet ettiklerini ifade eden Rustem Rakka, yaklaşık bir ay önce ailesi ile birlikte DAİŞ’ten kaçarak kurtulduklarını söyledi. Kentini DAİŞ’ten kurtarmak için QSD’ye katıldığını dile getiren Rakka, kentin çocukları olduklarını, yaşadıkları şehir için her şeyi yapacaklarını söyledi. DAİŞ’in zulmüne son vermek için bütün halkların ve kesimlerin birleştiğini kaydeden Rakka, “DAİŞ’in zulmüne son vermek için hepimiz birleştik. Ben DAİŞ’in elinden kaçarak, kendimi kurtardım. Onların zulmü altında yaşayamıyorduk. Bugün Kürtler, Araplar, Süryaniler ve Türkmenler başta olmak üzere hepimiz bir olduk. Suriye topraklarını özgürleştirmek için ilerliyoruz” dedi.

ONUR SAVAŞI

Suriye halkları başta olmak üzere bütün güçlerin kendilerine destek vermesi gerektiğini vurgulayan Rakka, bunun bir özgürlük meselesi olduğunu belirterek, “Başımız dik, onurumuz için savaşıyoruz. Yakın bir zamanda Rakka’nın tamamına gireceğiz. Kentimizi onlardan alacağız. Ve kenti halkımıza teslim edeceğiz” ifadelerini kullandı.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR